Дніпровські лікарі розповіли як уникнути зимових травм

  03.02.2018 00:47   -
Новини

У зимовий період за погіршення погодних умов, перепадів температури істотно збільшується ризик вуличного травматизму, переохолодження й обмороження різних ділянок тіла.

За словами головного спеціаліста відділу первинної медичної допомоги управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради Олександра Новікова, у піковий період погіршення погодних умов у Дніпрі, а саме 20-22 січня, до травмпунктів міста звернулося близько 120 людей, з них у 50-60 були переломи. У той самий час до стаціонарів з холодовими травмами було госпіталізовано 42 людини, з них 11 – з ознаками обмороження. Усім пацієнтам було надано кваліфіковану медичну допомогу.

Спеціаліст нагадав про основні правила, які дозволять уберегтися від травматизму взимку.

– Пересуватися вулицею необхідно обережно, обирати розчищені ділянки доріг, тротуарів, мати зручне взуття. Щоб не зазнати переохолодження чи обмороження, слід також тепло вдягатися, обов’язково має бути головний убір, рукавиці. Краще у такий період взагалі обмежити перебування на вулиці, особливо це стосується тих, хто має хронічні захворювання, проблеми із суглобами тощо, – сказав Олександр Новіков.- За будь-якого травмування чи переохолодження слід негайно звернутися до лікаря, оскільки, наприклад, ступінь обмороження людина самостійно не визначить, а воно може призвести до тяжких наслідків.

Зі свого боку професор, доктор медичних наук Сергій Слісаренко зазначив, що, як правило, обмороження настає за низької температури повітря, але у тих, хто страждає на захворювання серцево-судинної системи, діабет, коли порушується циркуляція крові, то омертвіння тканин може наставати і за температури навіть вище нуля градусів.

– При першій стадії обмороження потерпілим медичну допомогу надають у хірургічних стаціонарах міста. А там, де вже необхідно відновлювати утрачений покрив шкіри, пацієнтів направляють до Дніпропетровського центру термічної травми та пластичної хірургії лікарні №2. Цього року у центрі було два таких хворих, – розповів лікар.

Наступна стаття: