Дніпропетровщині не дозволяють послабити карантин

8 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Дніпропетровщині не дозволяють послабити карантин отключены

Дніпропетровщина не увійшла до переліку областей, де проводиться другий етап послаблення карантину. Причина – в регіоні роблять менше за встановлену міністерством норму ПЛР-тестів на день.

Наразі ОДА виступає з проханням до МОЗу переглянути цей показник.

– Чи можна кожній з областей переходити до другого етапу послаблення карантину, в МОЗі вирішували за трьома показниками. Один з них – щоденна кількість тестів на 100 тисяч населення. Дніпропетровщина та ще кілька регіонів не пройшли саме за цим критерієм, – розповів очільник області Олександр Бондаренко. – Проте цей показник досить формальний. Наприклад, якщо в регіоні мало контактних осіб, то і великої кількості тестувань не буде.

На результати Дніпропетровської області вплинула і ситуація в обласному лабораторному центрі. З понеділка київська комісія Центру громадського здоров’я перевіряла стандарти її роботи. Це вплинуло на кількість проведених досліджень в останні дні.

– Ми вже розпочали перемовини з МОЗ, аби там переглянули показник охоплення тестуваннями. Аби область якнайшвидше перейшла до наступного етапу послаблення карантину, зокрема, відновлення роботи транспорту в звичному режимі. Цього потребують наші мешканці. До того ж, епідемічна ситуація в регіоні стабільна – наголосив голова ДніпроОДА.

Наразі у Дніпропетровській області – 859 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу. 176 пацієнтів вже одужали.

Поделиться: