Для учнів Волоської школи будують корпус з обсерваторією

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи Для учнів Волоської школи будують корпус з обсерваторією отключены

Звичайна сільська школа – з власною обсерваторією, – незабаром це стане реальністю для дітей Волоського. Нині поряд із будівлею місцевої школи зводять «з нуля» величезний триповерховий корпус. У ньому облаштують дві спортивні та актову зали, кабінети природничих дисциплін із лабораторіями.

Сучасний освітньо-спортивний простір для сільських дітлахів створюють обласним коштом. Наразі у розпалі – будівництво першого поверху.
Волоській школі – понад 80. Два роки тому будівлю реконструювала обласна влада. Нині вона має сучасний вигляд і ззовні, і всередині. Та всіх проблем ремонт не вирішив. У закладі не вистачає приміщень. Відсутні вбиральні – туалет лише на вулиці. Уроки фізкультури проходять у коридорі, шкільні свята – в фойє. Немає кабінетів фізики, хімії, біології. Замість лабораторних та практичних робіт – конспекти і презентації.
Найкраще рішення – збудувати ще один корпус закладу, вирішили у селі. Що там буде, обговорювали всією громадою. Найжвавіші дискусії точилися між школярами, каже староста Волоського старостинського округу Андрій Пінчук.
– Вартість проекту – більше 45 мільйонів гривень. Тож левову долю на його втілення у життя виділила обласна влада, решту – сільрада, – зазначив Андрій Пінчук. – Дякуємо всім, хто долучився до реалізації цього проекту. Із новим корпусом школа стане центром розвитку всієї громади. Там проходитимуть сільські свята, працюватимуть спортивні секції – і для дітей, і для дорослих.
Новий корпус з’єднають переходом із основною будівлею. Наразі підрядники зводять каркас майбутньої споруди. Працюють на першому поверсі – монтують залізобетонні конструкції.
– Сподіваємося, що новий корпус ще більше прикрасить нашу чудову школу. Головне – нарешті матимемо приміщення, на яке чекали багато років, – розповіла директор школи Тетяна Басенко.
Найбільші очікування учнів – мати власні актову та спортивну зали. Дівчата мріють займатися танцями, хлопці – спортом.
У новозбудованому корпусі буде дві спортивні зали. Велика – для ігрових видів спорту, менша – для занять бойовими мистецтвами. Облаштують і роздягальні та душові.
У новому корпусі облаштують кабінети природничих дисциплін, лабораторії. На третьому поверсі буде обсерваторія.
– Нарешті учні зможуть проводити дослідження, «пощупати руками» те, що проходять на уроках хімії, фізики та біології. Відчути себе експериментаторами. Можливо, це майбутні винахідники і за ними – нові наукові відкриття, – розповіла вчителька Оксана Білоус.

Поделиться: