Децентралізація: хороша реформа, яка потребує значних коригувань – пропозиціонер з Київщини В.Коломієць

  12.05.2021 13:21   -
Новини

У голосовому чаті Телеграм-каналу відбулося онлайн-засідання засідання ПРОпозиціонер Клубу на тему «Що не так з формуванням ОТГ в Україні?».

Голова фракції ПП «Пропозиція» у Богуславській міській раді Віктор Коломієць називає реформу децентралізації однією з найуспішніших за роки незалежності України. Водночас він виділяє три блоки проблем, які потребують законодавчого врегулювання.

«Найперше – це непродуманість. Йдеться про необхідність внесення змін до Конституції. На це потрібно 300 голосів, яких в парламенті немає. Тож незрозуміло, коли буде завершена реформа для її повноцінного запуску. Держава також не визначилися із розподілом повноважень між місцевими і районними радами і не встановила доцільність існування останніх. Відсутній механізм ефективного нагляду за конституційністю та законністю рішень органів місцевого самоврядування. Дискусії щодо впровадження інституту префектів тривають. І одностайності щодо остаточної редакції законопроекту про місцеві адміністрації немає. Непродуманість відображається і щодо інституту старост. Через це їх призначення було вельми проблематичним – жителі сіл були незадоволені тим, що вони не впливають на цей процес. Врешті парламент таки ухвалив зміни до відповідного закону, але проблему до кінця це не вирішило.

Друге – це бюджетні проблеми. Йдеться про зменшення державних субвенцій і передачу утримання профтехзакладів і лікарень на місцевий рівень. Через це багато з цих закладів опинились на межі закриття. Партія «Пропозиція», приміром, виступає за їх співфінансування державою і муніципалітетом. З проблемами фінансування своїх потреб зіткнулися і села. Якщо раніше сільради мали хай і невеликі, але бюджети, то зараз змушені за кожної потреби звертатись до керівництва громади. Моя пропозиція полягає в тому, щоб резервувати суми, які села мали до об’єднання в громади, в бюджеті ТГ на їхні потреби.

Третій блок питань – це земля. Добре, що нарешті ухвалено закон 2194 про земельну децентралізацію, але попереду ще багато пов’язаних питань. Без них провести інвентаризацію чи замовити комплексний план просторового розвитку територій громади дуже важко», – зауважив депутат-пропозиціонер.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Поділитись:

Наступна стаття: