Цьогоріч в області зведуть «з нуля» 18 амбулаторій

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи Цьогоріч в області зведуть «з нуля» 18 амбулаторій отключены

Про це стало відомо під час конференції «Медична реформа у сільській місцевості», що пройшла у столиці й зібрала представників обладміністрацій, об’єднаних громад та медиків із Дніпропетровської, Полтавської, Чернівецької та Чернігівської областей.

– Держава виділила 4 млрд гривень на будівництво нових амбулаторій в сільській місцевості, гроші вже розподілені. Сьогодні провели зустріч, на якій «звірили годинники», тобто з’ясували, хто з регіонів на якому етапі знаходиться. Дніпропетровщина максимально готова до старту будівництва», – наголосив член підкомітету Верховної Ради з питань контролю реалізації медичної реформи Сергій Березенко.
Нині кошти на будівництво нових амбулаторій – вже на казначейських рахунках. Їх розблокують за тиждень-два, коли Міністерство регіонального розвитку видасть відповідний наказ. Освоїти гроші області мають цьогоріч.
– Дніпропетровщина до старту будівельних робіт готова. Земельні ділянки виділені, проектування амбулаторій – в процесі. У планах – здати нові об’єкти вже цьогоріч, – зауважив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.
За його словами, 18 нових амбулаторій збудують в 11 районах області.
– Нові амбулаторії будуть сучасними та повністю пристосованими до людей із інвалідністю. Крім того, їх будівництво передбачає і житло для молодих фахівців. До роботи у селах їх також заохочуватимуть службовим авто, надбавками до зарплати, соціальними бонусами», – розповіла директор департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Наталія Будяк.
Цьогоріч в області також планують реконструювати 22 амбулаторії та відремонтувати – ще 65.
Нині на Дніпропетровщині 59 Центрів первинної меддопомоги, у яких – понад 400 амбулаторій та стільки ж – фельдшерсько-акушерських пунктів.

Поделиться: