Цьогоріч департамент екологічної політики Дніпра провів 200 перевірок

  04.10.2019 19:47   -
Новини

Мешканці часто скаржаться на екологічні проблеми Дніпра. Однак, за словами начальника відділу екологічної безпеки управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міськради Ярослава Криська, оперативно реагувати на скарги його співробітники можуть лише у рамках норм і положень «Правил благоустрою території міста Дніпра».

Основні обов’язки фахівців – виїзд на місце, перевірка ситуації, пошуки причин і винуватців. Останніх потрібно стимулювати до усунення відхилень. Типові порушення – засмічення прилеглих до підприємств територій, відсутність договорів на вивезення та утилізацію відходів.
– Відповідальність за стан навколишнього середовища українське законодавство покладає на органи місцевого самоврядування. Але повноважень на проведення відповідних перевірок у нас немає, тому що виконавчі органи міськради не є суб’єктами здійснення державного нагляду за дотриманням вимог чинного природоохоронного законодавства України. Тож реагувати на численні скарги містян щодо екологічних проблем ми можемо тільки у рамках «Правил благоустрою території міста Дніпра», ухвалених міськрадою у 2013-му, – розповів начальник відділу екологічної безпеки управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики міської ради Ярослав Крисько.
Проте з початку року фахівці департаменту відповідно до звернень громадян провели 200 перевірок щодо дотримання правил благоустрою. У результаті було вручено 120 приписів суб’єктам господарювання та складено 71 протокол про адміністративні правопорушення. Розмір штрафу становить від 340 до 1250 грн для фізичних осіб та від 850 до 1700 – для юридичних.
– У березні цього року нам надійшла скарга від містян, які живуть на перетині проспекту Хмельницького та бульвару Зоряного, щодо забруднення каналізаційними зливами земельної ділянки поряд. Після огляду території з’ясувалося, що каналізаційна система дійсно зіпсована, вона є причиною утворення стійкого неприємного запаху. У найгіршому разі могла б спровокувати підтоплення території, зсуви, забруднення ґрунту та води. Ця ділянка каналізаційної мережі завдовжки 400 метрів знаходиться на балансі торгово-розважального центру, що розташований неподалік. У рамках нашої компетенції ми вручили суб’єкту господарювання припис щодо порушення правил благоустрою міста, а також щодо його бездіяльності, – розповів фахівець сектору екологічних програм відділу природоохоронних заходів управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Олександр Камуз.
Також він додав, що власники сприйняли припис належним чином та у встановлений термін усунули несправності. Через місяць до департаменту екологічної політики надійшли документи та відеоматеріали, що підтверджують проведення поточного ремонту, очищення мережі та встановлення люків на каналізаційні колодязі.
– Прорив каналізаційної системи трапився тут давно, і ми терпіли цей сморід. Декілька років тому після наших скарг ділянку просто обнесли парканом. Цього року ми вперше побачили, як цю проблемну каналізацію чистять. Нині стояча смердюча вода зійшла та запаху вже майже немає, – розповіла мешканка будинку неподалік бульвару Зоряного Людмила Іванова.