Чому рішення суду щодо аеропорту Дніпра – великий успіх міста – Геннадій Корбан

  15.02.2023 13:23   -
Новини

Про важливість рішення суду щодо аеропорту Дніпра та його подальшу долю розповів в етері телеканалу ДніпроTV керівник Штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан.

– І завершальне сьогодні питання – про епохальну для Дніпра подію. Ми, нарешті, взяли гору у питанні аеропорту. Шлях був довгий і дуже непростий. Як вважаєте, це вважатимуться остаточною перемогою? Що далі?

– Справді, я бачив. Так, мер написав про це. Є рішення суду. Ми займалися цим процесом два роки, це правда.

Щоб люди розуміли, що сталося, я спробую пояснити на пальцях.

Свого часу пан Коломойський викупив Дніпропетровський аеропорт із усім майном, з усім, що там є. І відповідно влаштував монополію, не давав сідати літакам, які не належали авіакомпанії МАУ, яка, у свою чергу, належить йому. І таким чином була монополія, і відповідно інші авіакомпанії не мали доступу до аеропорту.

Ця відсутність конкуренції призвела до того, що була дорожнеча на квитки, і люди, звичайно, страждали від цього, бо вони не мали вибору.

У якийсь момент держава, в особі Фонду держмайна, справді подала до суду на Коломойського і, на жаль, програла всі процеси щодо оскарження договору купівлі-продажу аеропорту. Таким чином, практично не залишалося шансів для того, щоб змінити ситуацію.

І тоді справді ми залучили групу юристів. Олена Доненко, яка із цього приводу є лід-менеджером проекту, юридичного у цьому випадку. Треба розуміти, що аеропорт – це інфраструктура, яка частково належить державі. Це смуга, це земля. Це якісь речі, пов’язані з інфраструктурою. І відповідно свого часу Коломойський, купивши аеропорт, природно отримав так званий сертифікат експлуатанта аеропорту. По суті, це й давало можливість йому влаштувати монополію, бо як експлуатант аеропорту він не допускав конкуренції всередині.

І було подано позов, до цього позову підключилося Національне Антикорупційне бюро. Було подано позов до господарського суду міською владою на користь громадян міста, на користь громади для того, щоб таки скасувати цей сертифікат експлуатанта аеропорту та передати експлуатацію або міністерству, або місту, або будь-якій державній особі, яка спроможна проводити експлуатацію на конкурентних засадах.

І такий суд було виграно.

Процес тривав два роки. Спочатку першу інстанцію було виграно, зараз уже недавно ми дізналися від мера Філатова про те, що виграно другу інстанцію, це апеляція, апеляційне оскарження.

По суті, це рішення набуло чинності, воно негайне для виконання. І, відповідно, Міністерство інфраструктури має анулювати тепер уже сертифікати експлуатанта аеропорту, які були за компаніями Ігоря Коломойського.

Але треба розуміти, що юридичний процес не закінчено, і, напевно, компанії Ігоря Коломойського подаватимуть касаційне оскарження до Верховного суду,  до Адміністративної палати. І я сподіваюся, що вже зараз, після того, як виграно дві інстанції, у нього все менше і менше шансів для того, щоб повернути ситуацію назад.

Тому сподіватимемося, що коли закінчиться війна, у нас не буде жодних перешкод для того, щоб сюди літали бюджетні авіакомпанії, для того, щоб конкуренція була всередині аеропорту, і для того, щоб можливість полетіти з Дніпра була не тільки до Києва, а й до інших країн. та в інші міста, як це є у Львові, Харкові, Києві, у всіх великих містах, крім, на жаль, Дніпра.

Тому так, це перемога. Вона, на жаль, не є остаточною, але вона істотна.

За матеріалами ДніпроTV.

Поділитись: