4 проекти з Дніпропетровщини перемогли у всеукраїнському конкурсі стартапів
Мінрегіон провів серед областей конкурс регіональних стартапів. Розвиток села, туризму, людського потенціалу, залучення інвестицій та втілення інновацій – такі цілі переслідують 70 проектів-переможців. З них чотири представила Дніпропетровщина.Публічна презентація проектів відбулася у Киеві.
Сучасний заклад для нового покоління – проект, презентований Західно-Дніпровським центром профтехосвіти. Училищу – понад 140 років. Це один із найстаріших навчальних закладів в Україні. Один із його корпусів давно застарів і понад 30 років не використовується. Якщо його модернізувати – на великій площі можна буде створити навчальні класи, майстерні та лабораторії.
– Наше училище має широкий профіль. Готуємо фахівців за 30 напрямками. Реалізація проекту надасть можливість відкрити нові професії, у тому числі – у популярній нині галузі енергозбереження, – поділилася заступник директора центру Наталія Андрієнко. – У планах – і створення сучасної майстерні для кухарів. Училище славиться кондитерськими рекордами. Маємо 5 національних та 4 регіональних.
Серед переможців – і проект Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі. Незабаром у Кривому Розі реконструюють старий гуртожиток. Він буде схожий на молодіжний готель – з новими стінами, меблями, сучасним дизайном, кімнатами психологічного розвантаження та соціальної реабілітації, спортивним майданчиком.
– Плануємо створити для проживання наших учнів креативне комфортне середовище, – розповів в.о. директора центру Валерій Яременко. – У нашому центрі – понад 400 слухачів. Приїжджають на навчання з усієї України. Проводимо перепідготовку у галузі новітніх будівельних технологій. Випускаємо вузькопрофільних фахівців, затребуваних на сучасному ринку праці. Наприклад, спеціалістів зі встановлення залізобетонних конструкцій, утеплення фасадів, гіпсокартонників».
Ще два проекти-переможці з Дніпропетровщини спрямовані на розвиток інноваційної економіки та залучення інвестицій.
Загалом на конкурс було подано понад півтисячі проектів. Конкурсна комісія обрала 70 кращих – їх представили 16 областей. Це стартапи з розвитку фермерських господарств, зі створення туристичних та спортивних центрів, парків відпочинку та інші.
На втілення проектів Представництво ЄС виділило понад 600 млн грн.