264 недоношених малюка виходили цьогоріч в перинатальному центрі

  03.11.2019 01:04   -
Новини

У 2019 році в обласному перинатальному центрі виходили 264 «ранні пташки». Так лікарі називають недоношених малюків вагою до 2,5 кг. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

– Коли виникає загроза передчасних пологів, намагаємося якнайдовше відтягти цей момент. Адже утроба матері – це кращий «інкубатор», створений природою досконало, – розповіла головний лікар обласного перинатального центру Людмила Падалко. – Недоношені діти можуть народитися з вагою від 500 до 2500 грамів. Їхнє життя залежить від того, хто опинився поряд у перші хвилини.
За словами лікаря, недоношеним немовлятам життєво необхідні справжні професіонали – як лікарі, так і медсестри.
– Це люди, які мають особливі, дуже глибокі знання та велике серце. Таких медиків мало і вони – на вагу золота, – пояснила Людмила Падалко. – Медицина прогресує, тому ми постійно вчимося. Ось, наприклад, нещодавно старшу медсестру нашого центру Наталію Крайняк визнали однією з кращих в Україні. Її вже запросили на навчання до Лондона та Манчестера на 2 тижні.
У 2019 році в обласному перинатальному центрі врятували 264 недоношених малюків. Із них 97 дітей мали вагу до 1,5 кг, а 50 – не важили і кілограма.
– Раз на рік збираємо на зустріч «ранніх пташок» разом із батьками. Малі приходять у фраках та сукнях. Кожна родина для нас, лікарів, наче рідна, – поділилася Людмила Падалко.
Нагадаємо, в обласному перинатальному центрі приймають 60% передчасних пологів Дніпропетровщини.