У Дніпрі харчування дитини можна оплатити за допомогою QR-коду

3 года ago Зоря3 Комментарии к записи У Дніпрі харчування дитини можна оплатити за допомогою QR-коду отключены

У місті стартував пілотний проект, який надає батькам змогу платити за харчування дитини у дитсадку за допомогою QR-коду. Наразі така послуга  доступна у навчально-виховному комплексі №148

Про це на  прес-конференції повідомив заступник міського голови Олександр Шикуленко.

«Ми близько півроку працювали над запровадженням цієї послуги. Проблема полягала у тому, що батьки вносили кошти на розрахунковий рахунок. При цьому виникало багато незручностей. Тому ми вирішили зробити цю процедуру сучасною, простою та відкритою. Ми впевнені, що проект стане успішним», – зазначив заступник Бориса Філатова.

Тепер батькам не треба стояти у чергах до каси, шукати термінали, а тим паче платити готівкою. За допомогою QR-коду та номеру, який присвоюють кожній дитині, харчування можна сплатити зі смартфону. Ім’я, прізвище та інші дані вводити не потрібно, а це дозволяє уникнути помилок.

«Особистий код дозволяє системі ідентифікувати будь-яку дитину, яка відвідує певний заклад міста. Часто у нас виникали ситуації, коли батьки сплачували, а ми не могли зрозуміти за кого цей платіж. Наприклад, вони показують нам квитанцію, що все сплачено. Але ім’я там вказано інше. Тобто попросили сплатити знайомого», – сказала директор НВК №148 Наталія Мітікова.

В Україні смартфонами користуються близько 15 млн громадян – це 35% від населення країни. Послуга стала доступною завдяки співпраці департаменту гуманітарної політики міськради з ПАТ КБ «Приватбанк». QR-код у Дніпрі вже використовують у трамваях та тролейбусах.

Проект планують поширювати й на інші комунальні дитсадки міста. Наступним етапом стане введення оплати за допомогою QR-коду усіх подібних послуг у школах, дитсадках і позашкільних закладах. Нагадаємо, що наразі міська рада оплачує 60% від вартості харчування у дитячих садках.

Поделиться: