ЦИХ ДНІВ НЕ ЗМОВКНЕ СЛАВА

  05.02.2022 13:24   -
Люди

Кілька днів тому у Дніпрі зустрілися блокадники: були сльози, посмішки та лунали спогади про той непростий, буремний час

27 січня 1944-го ленінградці святкували свій День Перемоги: цього дня місто повністю звільнили від фашистської блокади – одного з найстрашніших випробувань Великої Вітчизняної війни. На долю жителів блокадного міста випали найжорстокі-ші випробування, але ніщо не зло- Ц мило їхню волю. Незважаючи на голод, холод, бомбардування, обстріли, люди жили і боролися за життя 872 дні – страшні та героїчні одночасно.

Про це позавчора на зустрічі, організованій за підтримки Дніпропетровської регіональної організації партії «Опозиційна платформа – За життя» та ветеранської організації області згадували блокадники, що мешкають в обласному центрі.

«Я до 60-х років не могла позбутися відчуття голоду. 75 грамів хліба на день… Пекельний, немислимий холод… Те, що показують по телевізору, – лише тисячна частка того, що нам довелося пережити, – розповідає Лілія Андріївна Пушкіна. – У 1941 році мені було 8 років, але я все добре пам’ятаю».

Сльози та посмішки, спогади про непростий час і радість зустрічі. Цього священного для блокадників дня вони змогли зустрітися вперше за останні кілька років – за сприяння керівника Дніпропетровської регіональної організації ОПЗЖ Геннадія Гуфмана.

«Для нас 9 травня та 27 січня – святі дати. Дякую Геннадію Леонідовичу, що допоміг нам організувати цю зустріч. Дякуємо за те, що пам’ятає про нас і завжди підтримує! Низький йому уклін за те, що вшановує і не дає забути нашу історію, подвиг нашого народу!» – не приховувала емоцій голова Асоціації мешканців блокадного Ленінграда у Дніпрі, голова комітету ветеранів-блокадників Дніпропетровської області Тамара Башкирова.

Від імені Геннадія Гуфмана добрі побажання учасникам зустрічі передав керівник Дніпровської міської парторгані-зації «Опозиційна платформа – За життя», голова партійної фракції ОПЗЖ у Дніпровській міськраді Сергій Нікітін. Разом з першим заступником голови обласної Ради ветеранів Віктором Волковим вони вручили присутнім пам’ятні подарунки.

Алла ПУЧКОВА

Поділитись:

Попередня стаття: