Про власні права діти області дізнаватимуться з вистав

3 года ago Зоря2 Комментарии к записи Про власні права діти області дізнаватимуться з вистав отключены

«Дитина має право» – виставу з такою назвою підготував обласний молодіжний театр. Її показуватимуть школярам, аби ті знали про всі свої права

Такий проект – унікальний для країни. Про це під час прес-конференції у ДніпроОДА розповіла радник очільника регіону Ірина Грицай.

– Дитина – це наймолодший громадянин України, який має власні права. Вони закріплені в міжнародному документі – Конвенції ООН, – зазначила Ірина Грицай. – Ми розмірковували, як можна цікаво донести цю необхідну інформацію до дітей. На допомогу прийшов обласний молодіжний театр – митці підготували виставу. Такої на теренах нашої держави ще не було».

Вистава триває 40 хвилин. У ній моделюються ситуації, під час яких діти дізнаються про право на ім’я, власну думку, освіту, медичну допомогу.

– Інформація сприймається краще, якщо викликає емоції. Тому ми вигадали казку. У ній є хлопчик Тарас, який разом зі своїм песиком потрапляє в різні ситуації. Знайти вихід допомагає чарівна фея Клара. Цей персонаж, власне, й уособлює Конвенцію ООН, – розповів директор-художній керівник обласного молодіжного театру Віталій Денисенко.

Вистава проста для сприйняття. Вона розрахована на дітей молодшого шкільного віку. Перші глядачі – учні дніпровської школи №19 – у захваті.

– Про всі права я, виявляється, знала. Але освіжити все у пам’яті – не зайве. Вистава цікава, актори веселі, – поділилася п’ятикласниця Ксенія Человань.

Незабаром актори театру покажуть виставу решті учнів. У першу чергу, побувають в усіх інклюзивних школах, яких в області майже 150.

Поделиться: