Про власні права діти Дніпропетровщини дізнаватимуться з вистав

3 года ago Зоря3 Комментарии к записи Про власні права діти Дніпропетровщини дізнаватимуться з вистав отключены

«Дитина має право». Виставу з такою назвою підготував обласний молодіжний театр. Її показуватимуть школярам, аби ті знали про всі свої права

Такий проект – унікальний для країни. Про це під час прес-конференції у ДніпроОДА розповіла радник очільника регіону Ірина Грицай.

«Дитина – це наймолодший громадянин України, який має власні права. Вони закріплені в міжнародному документі – Конвенції ООН. Команда ДніпроОДА розмірковувала, як можна цікаво донести цю необхідну інформацію до дітей. На допомогу прийшов обласний молодіжний театр – митці підготували виставу. Такої на теренах нашої держави ще не було», – зазначила Ірина Грицай.

Вистава триває 40 хвилин. У ній моделюються ситуації, під час яких діти дізнаються про право на ім’я, власну думку, освіту, медичну допомогу.

«Інформація сприймається краще, якщо викликає емоції. Тому ми вигадали казку. У ній є хлопчик Тарас, який разом зі своїм песиком потрапляє в різні ситуації. Знайти вихід допомагає чарівна фея Клара. Цей персонаж, власне, й уособлює Конвенцію ООН», – розповів директор-художній керівник обласного молодіжного театру Віталій Денисенко.

Вистава проста для сприйняття. Вона розрахована на дітей молодшого шкільного віку.

Перші глядачі – учні дніпровської школи №19 – у захваті. Незабаром актори театру покажуть виставу решті учнів. У першу чергу, побувають в усіх інклюзивних школах. Їх в області майже 150.

 

Поделиться: