«Нервова» їжа

3 года ago Зоря3 Комментарии к записи «Нервова» їжа отключены

8 страв і напоїв, від яких потрібно відмовитися, якщо ви часто нервуєте

Автор: Марія Бондар

Геть солодощі. Потім подякуєте нам за цю пораду. Надто хвилюючись, одні взагалі не можуть їсти, іншим, навпаки, хочеться перекусити, щоб відволіктися. В ідеальному світі ми б «відволікалися» винятково здоровою їжею, проте реальність відрізняється від ідеалу. У будь-якому разі потрібно пам’ятати, що деякі види «перекусів» в стресові моменти абсолютно протипоказані.

Кренделі

Після крендельків вас чекає короткий сплеск активності. Настільки короткий, що навряд чи встигнете зробити щось путнє. Набагато розумніше заїдати стрес складними вуглеводами, наприклад, морквою. По-перше, прилив сил, який вона забезпечить, триватиме набагато довше. По-друге, в ній багато корисного калію.

Тофу

Соя, основний інгредієнт тофу, сприяє виробленню речовин, що підвищують рівень стресу. Крім того, тофу виготовляють в основному з генетично модифікованих продуктів, причому ніхто точно не знає, як саме вони впливають на організм.

Цукерки

Виявляється, «цукрова лихоманка» — реальна річ, особливо в ті моменти, коли ви в стресі. Шоколадна цукерка чи батончик — це солідна доза глюкози. Після такого перекусу ви станете активнішими, але врівноваженості він вам не додасть. Краще поїсти полуниці. Прилив сил буде таким же, але впораєтеся з хвилюванням легше.

Кава

Цей напій додасть вам енергії, але в стресовій ситуації від нього стане тільки гірше. Можливо, він поліпшить ваш настрій, але ненадовго. Особливо небезпечна для людини, що переживає стрес, дужа солодка кава та ароматизований лате. Краще випийте чашку чаю. Можна вибрати чорний чай, але ідеальний варіант – заспокійливий ромашковий.

Енергетик

Хтось вважає за краще енергетичні батончики, хтось — напої. Розумніше утриматися від того й іншого. Надлишок цукру не додасть вам врівноваженості. Відчуваєте, що потрібно «заправитися» – з’їжте краще жменю горіхів.

Вино

Не слухайте тих, хто радить випити, щоб розслабитися. Алкоголь підвищує рівень кортизолу в крові. Чули про кортизол? Його ще називають «гормоном стресу». Крім того, споживання алкоголю підвищує ризик виникнення депресивних станів.

Смажена їжа

Коли хочеться чогось смаженого, найімовірніше, ваше тіло сигналізує про перевтому. Так, смажена їжа має поживну цінність. Але, на жаль, до неї додаються жир, використаний при обсмажуванні, і солі, а вони в стресовій ситуації вам точно не потрібні.

 

Поделиться: