До Дніпра завітав відомий іспанський скульптор-концептуаліст

3 года ago Зоря3 Комментарии к записи До Дніпра завітав відомий іспанський скульптор-концептуаліст отключены

На комунікаційному майданчику «Агентства розвитку Дніпра» відбувся діловий сніданок клубу «Коло», у якому взяв участь іспанський скульптор-концептуаліст Карлос Гарсія Лаос

Іспанського гостя зацікавила концепція створення на Слобожанському проспекті міста індустріального парку, яким опікується «Агентство розвитку Дніпра». У парку, крім промислового та виставкового комплексу, передбачена зала сучасного мистецтва.

Учасники зустрічі вели розмову про можливість розташування на вулицях і площах Дніпра концептуальних об’єктів Street art.

Карлос Гарсія Лаос – колишній бізнесмен, а в останні 7 років – митець, скульптор, живописець, режисер, є ідейним натхненником багатьох україно-іспанських проектів у галузі мистецтва. Навесні в Києві з успіхом пройшла художня виставка «Шевченко і Гойя: споріднені душі», проведена в рамках українсько-іспанського проекту Національного музею Шевченка за підтримки посольства Королівства Іспанія в Україні та департаменту культури провінції Арагон.

Проект висвітлює морально-етичні проблеми людства поза часом та простором. Адже сучасне суспільство також переживає моральну дезорієнтацію та моральне «падіння».

Саме це зображали у свої творах на початку ХІХ ст. Франціско де Гойя в Іспанії, а в середині ХІХ ст. – Тарас Шевченко в Україні. Художники творили в часи, коли їхні народи потребували морально-етичних орієнтирів  та самовизначення. У Тараса Шевченка – «Мальовнича Україна», «Сюїта самотності», «Притча  про блудного сина», у Франціско де Гойї – «Капрічос», «Жахи війни», «Притчі».

Між минулим і сьогоденням – абстрактні скульптури Карлоса Гарсії Лаоса із глибоким концептуальним змістом: Материнство, Лицемірство, Сутність, Самотність, Гуманізм, Початок-Кінець, Симбіоз, Душа, Мистецтво.

Наразі відвідати виставку можна у м. Кам`янському.

Поделиться: