«БЕРЕГИНІ КВІТУЧОСТІ РІДНОГО КРАЮ, ВСІХ ЦІНУЮ, КОХАЮ — І ЩИРО ВІТАЮ!»

1 год ago anelya Комментарии к записи «БЕРЕГИНІ КВІТУЧОСТІ РІДНОГО КРАЮ, ВСІХ ЦІНУЮ, КОХАЮ — І ЩИРО ВІТАЮ!» отключены

Вербківська сільська об’єднана територіальна громада — яскравий приклад місцевого самоврядування, що надихає на творче запозичення.

Любов Холоденко. Жінка-лідер. У 2009 році впевнено перемогла на виборах сільського голови, а наразі вже визнана одним з лідерів кращих ОТГ України. Зокрема, за оцінкою фінансової спроможності у 2017 році Вербківська посіла друге місце в країні, а вже за силою впливовості… Голова берегинь квітучості рідного краю — взірець жінки, на яку варто рівнятися. Про це промовисто свідчать нагороди: орден княгині Ольги ІІІ ступеня, медаль святого рівноапостольного князя Володимира, нагрудний знак «Василь Сухомлинський», Грамота Верховної Ради України «За заслуги перед народом», подяка ВРУ за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Павлоградщини, низка нагород обласного, районного, галузевого рівнів… Як педагог і менеджер, ніжна й турботлива мати, бабуся, дружина, надійний друг у партнерських взаєминах з усіма, хто допомагає примножувати добробут і комфортне середовище побутування в рідному регіоні, вона є уособленням того, чим може стати ЖІНКА. Усього того, чим є ДОБРЕ. Заслуга її особиста й команди, згуртованої за роки керівництва селом і вже на посаді голови ОТГ, в успішному сходженні за програмою DOBRE до розробки основного документа розвитку громади «Стратегія сталого розвитку Вербківської ОТГ на 2018–2027 роки». Програма відбудеться у відповідь на головне запитення « Хто визначає долю села?» простим «Мешканець цієї громади». А допоможе знайти відповідь кожному та команда, яку вітає відверто й щиро голова того самого всесвітнього клопоту, що від рідного порогу. Вона вже знає, що зроблено, і від усієї команди зичить добрим людям від DOBRE насамперед абсолютної доступності до якісних послуг від освіти, медицини, соціальної сфери. А команді своїй — подальшої спроможності на ниві DOBRE. Самоствердження у контексті СПРАВЖНЯ ЖІНКА. Від якої настанова лише на ДОБРЕ. Щастя по-жіночому в цьому контексті. А відтак — просто ЩАСТЯ. Надалі ж про ЩАСЛИВУ КОМАНДУ:

Валентина ВІЛЬХОВА. Випускниця  В’язівоцької  ЗШ І–ІІІ очолює цю школу понад 20 років, а педагогічний стаж — майже вдвічі більший. Наразі вже має вищу кваліфікаційну категорію, педагогічне звання «Вчитель-методист», нагороду «Відмінник освіти України». Учні рівнем освіти підтверджують всі ці відзнаки педагога. За результатами ЗНО-2018 школа посіла 56 місце серед 592 шкіл Дніпропетровської області. Кілька знакових дат-штрихів: 2015 — золотий сертифікат у проекті «Енергоефективні школи»; 2016 — участь у конкурсі міні-грантів у сільській місцевості «Місто своїми руками». Проект «В їдальні бути так повинно: смачно, затишно, гостинно»; 2016 — участь у Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад та трудових об’єднань загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів у Вінниці; 2017 – участь в конкурсі міні-грантів у сільській місцевості «Громада своїми руками»; Проект спортивного комплексу «В’язівоцький олімп»; 2018 р. – участь у конкурсі міні-грантів у сільській місцевості «Громада своїми руками», проект «Міні-ФІТНЕС-ЗАЛ «Струнка фігура».Результативними були й проекти: в рамках DOBRE «Модернізація освітнього простору навчального закладу як одна з умов рівного доступу до якісної освіти» — створення сучасного комп’ютерного класу; в обласному конкурсі проектів і програм розвитку місцевого самоврядування здобула перемогу програма «Реалізація енергозберігаючих заходів у КЗ «В’язівоцька ЗШ І–ІІІ ступенів» — запорука успішного розвитку навчального закладу, крок у майбутнє ресурсозбереження».

Любов ГРУНСЬКА. Лідер. Керівник найбільшого фермерського господарства «Ставки» у селі Кочережки. Спроможна долею довести, що фермерство — це покликання. Цій  жінці підпорядкований великий чоловічий колектив, а вона — капітан, який виведе з-будь якої негоди. Вона вміє, засукавши рукава, працювати разом з усіма від зорі до зорі, якщо того потребує ситуація. Знає, як насамперед у себе самої запитати: чи відремонтована техніка? Чи оброблені поля? Чи порядок на ставку? Чи завезений товар до магазинів? Чи нагодовані свині?.. Адже від того залежить благополуччя людей, які працюють під її керівництвом. Важливо ж не лише проголосити максимум робочих місць, а й забезпечити людей усім необхідним, щоб праця була ефективною й приносила задоволення. Турбота про людей, здоров’я та впевненість у майбутньому веде до щастя — ключ до успіху. І Любов Іванівна добре це знає. Бо бути щасливим на своїй землі — це мотивує як найкраще. Депутат Вербківської ОТГ Любов Грунська у владних важелях бачить перш за все особливо відповідальний привід засукати рукава. І працювати настільки добре, наскільки самі ж хочемо, щоб наші діти та онуки жили щасливо.

– Марія ЧУПІКОВА. Майже  20 років обіймала посаду сільського голови Поперечненської сільської ради, а наразі вже доводить вірність малій батьківщині якчлен виконавчого комітету Вербківської сільської ради. Головуючи в Поперечному, ефективно вирішувала питання з реалізації на території сільської ради державної політики у галузі агропромислового комплексу, проведення реформування земельних та майнових відносин, забезпечення законних прав та інтересів громадян — господарів землі. У 2004 році була газифікована вулиця Гагаріна. У 2008 році оновлено меморіальний комплекс воїнам-землякам, загиблим у роки Другої світової. Поряд було створено сквер, де висаджено більше 50 ялинок, близько 50 берізок, майже 100 кущів троянд. У 2015 році – жадана свердловина (нагальною проблемою в селі була нестача води). Дбаючи про  благоустрій населених пунктів, невгамовна жінка повсякчас опинялася в гурті земляків з лопатою чи граблями в руках там, де садили дерева та квіти, впорядковували сміттєзвалища, сільські кладовища, прибирали придорожню ділянку автомобільних трас… Адже завжди хотіла, щоб у селах сільської ради був порядок такий, як і в неї вдома: доглянутий двір, затишний охайний будиночок, який з ранньої весни до пізньої осені купається у різнобарвному буянні квітів. А в її оселі з першого погляду зачаровують вишиті картини та образи, створені її руками, а також — руками її сина Володимира та онука Владислава. Не раз, до речі, була наша господиня учасницею виставок, які переконували в можливості зробити малу батьківщину прекрасною рідною домівкою. До неї зверталися і звертаються не тільки як до представника влади, а і як до людини з великим життєвим досвідом, небайдужої. Така ніколи не залишить наодинці з проблемами, а завжди уважно вислухає, дасть пораду, допоможе.

Антоніна ШЕВЕЛА — керівник однойменного фермерського господарства. У відомій казці всіх часів сказано: «Щоб залишатися на місці, треба швидко бігти». Цей вислів повністю висвітлює натуру лідерки «Шевели», яка в рідному селі Кочережки почувається найвпевненіше в собі. Вона готова йти все далі й далі, змінюватись, ставити нові та високі цілі, реалізовувати свої прекрасні ідеї на благо суспільства та людей. Керманич і рульовий на роботі, вона вдома насамперед ЖІНКА. Вона дружина, любляча мама двох доньок та бабуся для онучки. Якщо ж узагальнити: справедлива на чолі господарства та берегиня сімейного вогнища. Як депутат Вербківської  ОТГ разом з усім депутатським корпусом переймається проблемами громади й села. Жодне свято в селі не відбувається без підтримки цієї жінки-мецената. Для неї завжди  важливо, щоб усі люди жили в комфорті. Вона переймається долею своїх працівників, а часто, засукавши рукава, працює разом з ними, підвищуючи спільний для всіх матеріальний рівень, безпеку та комфорт життя. За те їй зичать односельці наснаги та сили, невичерпної енергії, сімейного затишку, процвітання фермерського господарства, щоб завжди вистачало часу та творчого запалу у розбудові СІЛЬСЬКОГО ЩАСТЯ.

Валентина ТІТОВА змалку хотіла бути педагогом. Дівчатком ще збирала сусідських одноліток, влаштовувала їх за саморобними партами, роздавала справжні підручники та зошити… Навчала! Сама ж після закінчення школи підтримала почин учнів Вербківської сільської «Всім класом — до колгоспу». Працювала  майстром машинного доїння два роки. Коли всміхнулося щастя сімейне, пішла працювати до школи. 17 років поспіль — і… Складна економічна ситуація в країні змусила шукати шляхи виживання. Багато чим займалася в той час молода жінка задля того, щоб її діти були забезпечені всім необхідним. Результат: вони (їх троє, всі мають вищу освіту та впевнено стоять на ногах). А вона… Чим би не займалась, а до дітей — тягнуло. Коли запропонували місце завідуючої дитячим садком, деякий час вагалася, бо лякала відсутність досвіду роботи з дошкільнятами. Та й керівна посада була незнаною. Однак — погодилась. Одразу ж і вступила до Криворізьського державного педагогічного університету на факультет дошкільної освіти. Садочок, який їй довірили, був старобудовою. Лише 2 групи та 15 працівників. Але були ще ініціатива сільського голови Любові Холоденко та постійний контроль директора Валентини Тітової! За п’ять років заклад перетворився на справжній палац для дошкільнят, в якому 5 груп, 40 працівників та 122 вихованці… Отак воно й буває, якщо дуже хочеться створити бодай маленький оазис краси буття на рідній землі. Садочок «Оксанка» не раз брав участь у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», Міжнародній виставці «Інноватика в освіті». Неодноразово був переможцем конкурсу «Відкрий серце новорічним дивам». Педагогічні працівники є призерами педагогічних виставок та методичних розробок, дипломантами обласних та всеукраїнських виставок. Валентна Тітова була депутатом Вербківської сільської ради двох скликань, а на сьогодні — член виконавчого комітету Вербківської сільської ради, опікунської ради, комісії з захисту прав дітей, адміністративної комісії. Вдома ж…Жінка , бабуся. В неї п’ять онуків, які щоп’ятниці поспішають на смачні млинці до її домівки… А щопонеділка  поспішає до своєї другої домівки — ясла-садка «Оксанка», де кожен знає, що йому треба робити, де працює система, яка налагоджувалася роками, і всі на чолі з директором працюють над єдиною метою виховання, збереження і зміцнення здоров’я підростаючого покоління.

Людмила РОМАНЦОВА. Учитель… Жінка… Особистість…

Такою особистістю є учитель-методист, викладач української мови та літератури КЗ «Вербківської ЗШ І–ІІІ ступенів» Павлоградського району .Впевнена, розумна, комунікабельна, інтелігентна, творча, здатна поєднувати в собі розум і жіночність.

Її вимогливість, принциповість та фахова підготовка викликають повагу та захоплення в учнів і колег.

Щаслива, що працює у рідній школі. Її стіни ніби зігрівають, вселяють віру в перемоги. А вони є в неї та її вихованців. Вона стала лауреатом Всеукраїнських конкурсів «Panaboard майстрів», «Вчитель-новатор», призер фестивалю педагогічних інновацій освітян Дніпропетровщини «EDU_FEST Dnipro-2019». А учні Людмили Вікторівни є переможцями всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін районного та призерами обласного етапів.

Це вчитель за покликанням. Здається, у неї завжди хороший настрій, який передається учням і колегам.
У цього вчителя стратегічне мислення, системність та послідовність у роботі.
Ця чарівна привітна жінка – еталон оптимізму бадьорості та життєлюбства.

* * *

Р.S. Отака чудова команда. Всім, хто в ній та заєдино, всім жінкам, які творять самі себе і щастя навколо себе, головне до свята: з розквітом природи, з торжеством жіночності — з 8 Березня! Усім жінкам нашої громади — розмаїття емоцій, достатку, жаги до життя, щирості, унікальності, самореалізації, відкриття в собі нових талантів! Усім жінкам, хто прагне до цього ж, сприйміть найкращі побажання за керівництво на путі до любові, щастя, добра!!!

Любов ХОЛОДЕНКО

Поделиться: