У смт.Васильківка запрацював перший в Україні кооперативний елеватор

4 года ago Максим Забуга Комментарии к записи У смт.Васильківка запрацював перший в Україні кооперативний елеватор отключены

У Дніпропетровській області запрацював перший в Україні кооперативний елеватор

Будівництво елеватору співфінансували уряд Канади та фермери Васильківки. Вартість будівництва першої черги елеватору склала  – 150 млн. грн., з них 3 млн грн. – внески членів кооперативу «Зерновий».

Голова обласної ради Гліб Пригунов, посол Канади в Україні Роман Ващук та заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова взяли участь у відкритті елеватору.

“Ми маємо активно розвивати аграрний комплекс, зокрема, малі фермерські господарства, які дають роботу на селі,  наповнюють бюджет громади”, –  зазначив на відкритті Гліб Пригунов.

«Нам потрібна сильна Україна, яка складається з сильних громад, яка починаючи від фермерів, закінчуючи владою будуть не об’єктом а суб’єктом господарювання», – зазначив посол Канади в Україні Роман Ващук.

Відкриття елеватору – перший результат співпраці між владою Дніпропетровщини та Канадою у рамках Угоди країн про нарощування співпраці, який підписали у липні 2016 року.

Довідково

Елеватор у смт Васильківка – перший в Україні кооперативний елеватор, який побудований в рамках «Проекту розвитку зерносховищ і сільськогосподарських кооперативів в Україні» (Канадського кооперативного зернового проекту), що впроваджується консорціумом SOCODEVI / CCA / IRECUS в партнерстві з ДОГО «СКС» і фінансується Урядом Канади, через Міністерство міжнародних справ Канади. 

Одночасно тут може зберігатись 38 тис. тонн зерна, є можливість розширити до 60 тис. тонн.

Потужність першої черги кооперативного елеватору складає 12,7 тис. тон одночасного зберігання.

Зернова продукція займає 40% експорту агропромислової продукції України, у зерновому секторі зайнято 18% населення держави.

Поделиться: