Як вберегти худобу від африканської чуми?

3 года ago Зоря3 Комментарии к записи Як вберегти худобу від африканської чуми? отключены

На Дніпропетровщині зріс ризик захворювання домашніх свиней на африканську чуму. Одна з причин – сезонна міграція диких кабанів

В управлінні агропромислового розвитку ДніпроОДА застерігають фермерів: щоб вберегти поголів’я, слід  дотримуватися санітарних норм та співпрацювати із перевіреними постачальниками.

«Щороку після збору врожаю починається сезон міграції диких кабанів. В області вже посили запобіжні заходи проти африканської чуми свиней – активізували боротьбу із перевезенням тварин без документів та роз’яснювальну роботу серед людей. Проте, щоб домашні тварини не «підхопили» цю хворобу, обачними слід бути і фермерам», – зазначили в управлінні.

Аби не допустити виникнення АЧС, господарям необхідно утримувати поголів’я тварин на закритих територіях. Обов’язково слід дотримуватися санітарних норм: встановлювати дизбар’єри, проводити санітарну обробку приміщення та забезпечувати працівників спецодягом. Корми потрібно купувати тільки у перевірених постачальників та проводити їх попередню обробку.

Африканська чума свиней (АЧС) – вірусне захворювання. Воно не впливає на здоров’я людини, проте практично все поголів’я заражених тварин гине. Свині інфікуються не лише контактуючи з хворими тваринами, а й через корми, пасовища, забруднений транспорт. Вакцини проти АЧС не існує.

Поделиться: