Як пройшла прем’єра документального фільму «93: бій за Україну»

3 года ago Зоря3 Комментарии к записи Як пройшла прем’єра документального фільму «93: бій за Україну» отключены

Документальна кінохроніка про 93-ю бригаду ЗСУ зібрала тисячну залу у ДніпроОДА . Тепер стрічку повезуть на передову, аби показати бійцям на позиціях

«Приємно, що презентували фільм у стінах ДніпроОДА. Вона стала оплотом патріотичного руху в Україні, звідси на фронт вирушили перші батальйони, – нагадав Валентин Резніченко. – Нас пов’язує з 93-ю бригадою міцна дружба. За її допомоги створювали музей АТО. Зокрема, бійці допомагали наповнювати вуличну експозицію».

«93: бій за Україну» – це трилогія. У ДніпроОДА презентували першу 50-хвилинну серію. У головних ролях – більше 20 бійців 93-ї.

Ідея про фільм народилася у військовослужбовця 93-ї бригади Вадима Вейді. Він же автор  і чималої кількості відеозйомок.

«Коли я став військовослужбовцем і ближче познайомився з бригадою, то виникла ідея зняти про неї фільм. 93-я відіграла велику роль у боротьбі за мирну Україну, – розказав боєць. – Рік ми витратили, аби пройтися з відеокамерою шляхами бригади, ще півроку пішло на монтаж стрічки. І от маємо першу серію».

Творчу задумку армійців допомагала втілювати режисер Лідія Гужва. Кінематограф вдячна хлопцям, що довірили їй свої спогади і дозволили показати окопну правду без прикрас.

Перша серія охоплює період з березня по жовтень 2014-го. Глядачі побачили події, які відбувалися в Авдіївці, Пісках, Донецькому аеропорту. Деякі факти про «гарячі точки» Донбасу були унікальними.

Стрічка складається з інтерв’ю військових. Більшість з них знята на передовій під час ротації 93-ї бригади. Також у фільмі використано аматорське відео, яке військові знімали на мобільні телефони.

«Вдячний творцям фільму. Приємно бачити хроніку, зняту ще в 2014-му, і відео з особистого архіву. Хлопці переповіли історію правдиво, як вона є», – поділився враженнями демобілізований боєць 93-ї бригади Іван Начовний.

У першу серію увійшло понад 20 інтерв’ю АТОвців, а у трилогії їх  – півсотні. Наразі стрічка відправиться на передову. У 2018 році вийдуть ще дві серії фільму.

 

Поделиться: