Вклоняєтесь зіркам? Священики попереджають…

4 года ago anelya Комментарии к записи Вклоняєтесь зіркам? Священики попереджають… отключены


Тема чергової зустрічі на проекті «Сходи» була жвавою, як і її обговорення. Адже власники телеканалів та їхні вельми розумні менеджери вже давно вирішують самі: кого і що ми маємо слухати і дивитися. Своє не останнє місце отримали в медіа не лише політичні прогнози на майбутнє.
Ні, я розумію, що значно веселіше отримати зранку обіцянку від астролога про романтичну зустріч. І в очікуванні, не звернути увагу на тисняву у місцевому транспорті чи прочухан на роботі… Ще одна весела ознака таких програм на день — помилки у викладенні. Недавно бачив прогноз для одного із зодіакальних знаків на центральному телеканалі, де у слові «ухвалити» було втрачено знакову літеру. Вийшло так: «Сьогодні чудова можливість УВАЛИТИ доленосне рішення».

І стало зовсім цікаво, так чим, на думку учасників проекту «Сходи», займаються нинішні віщуни, екстрасенси та інша подібна братія?


Пастир Сергій Молчанов (Церква Адвентистів Сьомого Дня): «По Священному Писанию астрология является страшным грехом. Из книги Бытия знаем, что звезды — это тоже творения Божии. А астрологи призывают поклонятся не Творцу, а его творению. Проблема разных предсказателей, магов, шаманов и колдунов в том, что через материальный мир они выходят в мир духовный. Кто их к этому подталкивает, тоже знаем, как знаем, что есть и ангелы разные: те, кто пребывают с Богом, а есть и нечистые, которые ему противились и пошли с Люцифером. Эти отступники искушают и привлекают людей к себе…»

Отець Василь Максимович (УПЦ Київського патріархату): «Люди, які займаються різною магією і прогнозують майбутнє — противні Лику Божому. Віра ж у Всевишнього облагороджує, бо людина взагалі покликана вірити в Бога. А окультизм існує для чого? Для того, щоб знайти людині матеріальну перевагу, обіцяти блага у сучасному розумінні, знайти кохання чи навпаки відвернути його. Також провидці вказують на ворога, а церква, навпаки, вчить «Люби ворога свого, як самого себе»… Тобто жаліти його недосконалість і духовні вади, які ведуть до ненависті. Віщуни ж беруть і визначають, хто тобі ворог чи суперник, створюють у суспільстві великий дисбаланс. Цей механізм сьогодні обіцяє заможність чи здоров’я, а потім усе зникає і обертається ще більшими втратами. Треба розуміти, що дано Богом, а, що пропонує біс… »
З багатьох класичних творів добре відомо, що вибух масової діяльності таких «розумників» виникає у суспільстві перед чи у вирі соціальних потрясінь. Слабкі духом люди шукають виходу і тут допомога…

Архімандрит Ніканор (УАПЦ): «Коли людина починає вчащати до ворожбитів чи астрологів, вона знімає з себе відповідальність. Вона хоче, щоб хтось за неї вирішив її долю. Є тільки одне пояснення: людина, яка стоїть перед Богом, мусить складати з себе пожертву. І цим ворожбитам вона також несе якусь певну жертву. Проте Богу людина не має приносити якісь надзвичайні пожертви, тільки — свою душу. І за це є відповідальність: щоб перед Творцем стояти, треба мати чисту душу та чисту совість. Коли ж людина хоче грішити, тоді вона йде до окультистів і тікає від Господа…»

Знання майбутнього тобі не допоможе

Магія та чаклунство завжди засуджувалися, проте астрологи часто посилаються на давні знання та історичні коріння. Вони вважають свою справу поважною наукою, сумісною з астрономією. Так це чи ні, запитую Імама Едгара і додаю, що один із засновників східної медицини та й взагалі велетів світової духовності Ібн Сіна колись сказав: «Лікар не має приступати до операції, поки не врахував знаходження Місяця у певному сузір’ї чи фазі …»

Імам Єдгар Девлікамов (Ісламський культурний центр): «Мы знаем, что Луна влияет на процессы в природе в планетарном масштабе, даже на приливы и отливы в Мировом океане. Если посмотреть на священные тексты Ислама, то видим, что пророк Мухаммед побуждал поститься верующих 13-й 14-й и 15-й дни лунного календаря. В это время естественный спутник Земли входит в большую фазу, и полнолуние влияет на физические процессы в организме. Так что никакой мистики здесь нет. Астрономия вышла из понятия астрологии и просто стала научным фиксированием небесных тел и их природы. А астрология — это уже трактовка. Вот здесь люди уходят с правильного пути, пытаясь взять на себя функцию Бога…»

Отець Василь Колодій (УГКЦ): «Так, через творіння у Всесвіті ми пізнаємо Бога. Він сотворив все правильно і досконало. Проблема полягає в тому, що увесь потенціал, закладений в світі, хтось порушує і намагається присвоїти собі силу, яку Бог закладає в творіння. Наприклад, інженер створив схему у пристрої і може сказати, то зробив я. Коли ж відбуваються якісь дива чи неочікуваний хід подій, не можемо стверджувати, то здійснив я чи хтось із людей. Це дуже важливо і перевірено віками, коли ми поділяємо кесареве кесареві, а Богове Богу… Треба людству навчитися віддавати славу Творцеві, а людям — людську. Якщо не захочемо працювати над собою, то будуть суцільні паразити і не буде ніякого руху. Бог створив нас, як бездоганний комп’ютер, і будь-який вірус діє згубно і виводить його з ладу. Так само і провидці та ворожбити…»
Отець Марек Лісовські (РКЦ): «Людина має природну релігійність, тобто прагнення бути причетним до чогось Вищого. Коли вона починає пізнавати цей світ, то помічає: деякі речі відбуваються без її впливу, хоче вона цього хоче чи ні. Тому виникає потреба опанувати цю дійсність і шукати безпеку у бурхливому світі. Якщо хтось не вірить в Бога, то намагається звернутися до когось сильнішого тут на землі. Але усі ці провидці і зірки вас не захистять, а лише збільшать муки і сумніви… Коли є криза віри, у багатьох вмикається згаданий природний механізм релігійності. І саме священики мають говорити: Бог дійсно є тим, хто передбачає, і тільки він пропонує чудовий план на твоє життя…»

Кому потрібен діалог

Протоієрей Констянтин Дробітько (УПЦ): «Мы знаем случай из книги Деяний апостолов, когда апостола Павла с апостолом Силой преследовала женщина, которая имела духа гадательного. Это длилось несколько дней, и тогда апостол Павел подошел к этой женщине и сказал: «Именем Иисуса Христа, тебе говорю выйди…» И дух нечистый оставил эту женщину, но вскоре апостолов бросили в тюрьму. Ведь господа, которые были хозяевами этой женщины, получали за ее предсказания плату. После того, как силою Господа апостолов освободили, те, кто их упекли за решетку, пришли и извинились. То есть со времен Ветхого и Нового заветов нам ясно указано, как мы должны относиться к людям, которые служат не свету, а тьме…»

Отець Василь Максимович: «Ми знаємо від святих отців і тих самих учнів апостольських, як вони казали: «Силою Ісуса Христа я тебе зціляю». Не «Я» тебе зціляю, а сила, яку мені дав Бог. А екстрасенси нам говорять: «Я сам тебе зцілю, дам майбутнє, майно, здоров`я…» Тобто людина ставить себе вище за Бога. Багато цієї сили дійсно від сатани, згадаймо, що він спокушав і самого Ісуса Христа. Тобто він мав силу і дуже велику силу…»

Отець Василь Колодій: «Диявол тільки того і чекає, що ми йому скажемо… Адже йому потрібен лише діалог на ці теми, і тоді ми його визнаємо. Це ж треба і екстрасенсам з провидцями — діалог. Коли ви прийдете і назвете якусь проблему, вони одразу щось гальмують у вашій голові. Підсумок: ти обдурений, маєш одного чи кілька ворогів, «великому» екстрасенсу — уклін, а натхненник усього цього шабашу всміхається…»
Протоієрей Констянтин Дробітько: «Вот и Ева была втянута в такой диалог, когда была искушена разговором с дьяволом и искусила Адама…».
Пастир Андрій Саприкін (Християни Віри Євангельської): «Со времен этой пары, нас всех сотворил Бог со способностью верить. Вопрос, во что мы веруем, в кого мы верим… Помните, когда рухнула советская империя, в которой тебя могли посадить в тюрьму только за наличие дома Библии? И вот этот железный занавес упал, открылись двери храмов, люди идите к Богу, тьма поголовного атеизма отошла! Но на смену прежнему режиму пришло множество магов, экстрасенсов и колдунов. И народ, не привыкший к свободе, обратился к ним из-за невежества и бездуховности…»

Ігор СУХОВИЙ

Поделиться: