Україні потрібна не лише територіальна децентралізація, а й економічна – Миколаївський міський голова, пропозиціонер Олександр Сєнкевич

  21.09.2021 11:54   -
Загальне

Таку думку співзасновник партії «Пропозиція» Олександр Сєнкевич висловив під час Конференції з демократичного врядування 2021.

Мер Миколаєва вважає, що сьогодні Україні необхідна загальнонаціональна стратегія економічного розвитку:

“Потрібно чітко визначити спеціалізацію кожної області України і дати можливість нею заробляти. До прикладу, Маріуполь, Миколаїв, Херсон, Южне та Одеса – це портові міста. Значить, вони мають заробляти на такій спеціалізації і отримувати певні дивіденди. Це саме ті кошти, які можна спрямувати на ремонт доріг, купівлю комунального громадського транспорту, будівництво сімейних амбулаторій тощо”.

Раніше Олександр Сєнкевич заявляв, що на рівні партії «Пропозиція» ініціює розробку законопроекту, який би передбачав, що половину всіх зборів, які акумулює Адміністрація морських портів України, вона б передавала не в центральний бюджет, а в бюджети портових міст. Йдеться про 2,1 млрд гривень. І 50% цієї суми доцільно було б розподілити між Маріуполем, Миколаєвом, Чорноморськом, Херсоном, Одесою, Южним і іншими містами, які ці податки збирають. Це було б справедливо і тоді б ми б говорили про справжню, а не ілюзорну децентралізацію».

Конференція з демократичного врядування – це платформа для обговорення важливих питань місцевого самоврядування та обміну кращими практиками демократичного управління у містах між представниками влад з усієї України, Парламентом, Урядом, Офісом президента України, галузевими експертами, донорською спільнотою та бізнес-середовища. 

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Поділитись: