У Дніпрі створили унікальну броньовану машину

  23.09.2022 09:51   -
Загальне

Шпиталь на колесах. Дніпровські автомайстри дали друге життя старому бронетранспортеру. Кузов переварили, корпус посилили титановою бронею. А салон нової машини переобладнали під медичний кабінет і операційну. Відправити планують на передову. Втім, кажуть, бракує медичного обладнання. Про це розповіли на телеканалі ДніпроTV.

Анастасія Каюда, журналістка: «Амфібійні можливості та титанове бронювання. У Дніпрі волонтери створили унікальний бронетранспортер».

Броньовик створили на базі старого БТР-60. Від нього залишили тільки днище і ходову.

«Тут можна сидіти, лежати, можна операцинний стіл поставити — світла тут досить. Обідні бокси, куди можна поставити купу медичного обладнання».

Нова машина має багато переваг, розповідає В’ячеслав Ляшенко.

В’ячеслав Ляшенко, розробник: «Автомобіль має значно більші габарити, має хорошу прохідність, а за рахунок великого об’єму її можна використовувати за різними призначеннями. Легке бронювання вона має. Але як медична команда, штабна машина зв’язку, для безпілотника вона цілком підходить».

Над створенням броньовика працювали 8 місяців. І дали назву йому «Ковчег». А щоб машина стала повноцінним стабілізаційним пунктом, бракує холодильника, операційного столу і кварцювальної лампи.

Євген Мироненко, представник благодійного фонду «І на оновленій землі»: «Давайте його зробимо нашим народним дніпровським «Ковчегом», який буде рятувати життя воїнам».

Куплене волонтерами залізяччя волонтери приводять до ладу. Або купують вживані авто за кордоном. Антон Хмілецький пояснює: нашим захисникам потрібна будь-яка техніка.

Антон Хмілецький, волонтер: «Останню машину коли передавав, то хлопці казали, що вони і «Жигулями» їздять, і старими машинами. Тобто є потреба в будь-яких машинах. Найбільш корисні та ефективні — це пікапи або повнопривідні позашляховики».

Коли «Ковчег» повністю укомплектують, машина поїде у Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова. Рятувати українських захисників.