Той випадок, коли селу дали друге життя…

Останні десятиріччя всі звикли бачити цей населений пункт безперспективним, некомфортним та малорозвинутим. Але…

Селище міського типу Солоне Дніпропетровської області. Близько восьми тисяч населення, багата історія краю, насичена злетами і падіннями. Останні десятиріччя всі звикли бачити цей населений пункт безперспективним, некомфортним та малорозвинутим, як і будь-яке село України. Що ж змінилося сьогодні? Який період переживає село зараз?..

Однозначно настав час підйому! Причина тому – реформа децентралізації та процес об’єднання громад.

Солонянська об’єднана територіальна громада утворилася у серпні 2015 року. До її складу увійшли 18 населених пунктів. З того моменту тут багато чого змінилося. Бюджет цієї ОТГ зріс за три роки від 35 до 120 мільйонів гривень. Як наслідок, сюди їдуть люди звідусіль, село живе та розвивається.

Почну певно з досягнення державного масштабу. Реконструкція школи, яку відкривав особисто Президент України Петро Порошенко. Інтерактивні «розумні» дошки, спеціальне навчальне обладнання, нові яскраві меблі, комфортні теплі класи, є навіть своя лабораторія і метеостанція. Ззовні сучасна ігрова зона, нове футбольне поле із штучним покриттям, красива доглянута територія. До новенького навчального закладу тепер привозять дітей з 14 сіл.

Інші результати реалізованих за декілька років проектів у Солоному видно неозброєним оком. Капітальний ремонт доріг як на центральних, так і на віддалених вулицях. Сучасні енергозберігаючі лампи, які не завжди можна побачити у великому місті, освітлюють різні куточки селища.

Незабаром у селі з’явиться сучасний парк відпочинку із комфортною інфраструктурою та справжньою міні-набережною з катамаранами і зоною для прогулянок. Тут проводять освітянські форуми, влаштовують спортивні змагання, велопробіги, творчі фестивалі та святкові тематичні вечори!

Хіба це не весняне пробудження після довгої зимової сплячки?

Яна ЧЕРНИШ