СМТ ВІДМІНЯЮТЬСЯ

  02.11.2023 12:56   -
Загальне

Минулого  вівторка  Президент нарешті  підписав  Закон «Про десовєтизацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України». Тепер в Україні не буде селищ міського типу, а також з’являться поселення.

Які саме населені пункти називатимуться містами?

Тепер УСІ населені пункти з компактною забудовою та чисельністю населення понад 10 тисяч мешканців матимуть статус міста. Містам, які не відповідають цьому визначенню, не планують знижувати статус.

Замість смт – селища та села

Таким чином, поняття «селище міського типу» (смт) – скасовується. Населені пункти з чисельністю населення понад 5 тисяч осіб стануть  просто селищами. Поселення з садибною забудовою та населенням менше 5 тисяч матиме статус села.

З’являться поселення

Крім того, законом запроваджується поняття «поселення» – компактного місця проживання людей за межами населеного пункту, що не має сталого складу населення та не віднесене до категорії населених пунктів.

Включення поселення до складу міста здійснюється Верховною Радою України за поданням Кабміну шляхом встановлення (зміни) меж міста. Фінансування здійснюватиметься з місцевого бюджету.

Передбачається, що більшість важливих питань щодо змін статусу населених пунктів вирішуватимуть на громадських обговореннях. До випадків, коли вони проходитимуть, включені створення населених пунктів, зміни їх категорії, найменування (або перейменування) або самих населених пунктів, або районів у них.

І головне – та найцікавіше – включення поселень до меж НП або, відповідно, їх виключення.

Свого часу, ще за минулого президента та уряду, питання адміністративних змін викликали неабиякий інтерес не тільки управлінської еліти, а й пересічних громадян. Левова частина й досі не розібралася у змінах кількалітньої давнини…

Що вже казати про пересічних! Вони й  дотепер не звикли  до нових назв навіть  районів в області. А тут – нова порція змін… Спробуй тут розберись чи хоча б запам’ятай правильно. Навіть якщо ти живий, здоровий та залишаєшся вдома. А якщо ні?

А ще й війна. Яка дуже гучно підказує багатьом українцям – більшість таких змін зараз точно ні до чого.

Тож розбиратися доведеться вже у мирний час. Але коли він настане – жоден політик в Україні не прогнозуватиме…

Андрій БОГАТИРЬОВ

Поділитись: