Оголошено переможців обласного конкурсу проектів

В обласній раді визначили переможців обласного конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування. Переможцями стали 20 громад

Проекти, яким надали перевагу: капремонт будівель амбулаторій, дитячих закладів, будинків культури – 13 проектів, освітлення та упорядкування вулиць і парків – 3 проекти, будівництво водогонів – 2 проекти, арт-майданчик у Петриківці та гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб.

У положенні про конкурс уперше минулого року було введено норму про обов’язкове співфінансування громади. Тобто, одну частину коштів надає обласний бюджет, іншу – громада. Такий принцип покладено і в основу європейського місцевого управління і децентралізаційних процесів, які започатковані в Україні Президентом Петром Порошенко. Обласна рада є безпосереднім провідником децентралізаціїї і головним своїм завданням вважає залучення громад до активної громадянської позиції.

Слід зауважити, шо 50 громад – районів, міст, селищ області – претендували на гранти від 260 до 700 тис. грн.

Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов зазначив: «Територіальним громадам надана можливість розпоряджатися самостійно бюджетними коштами, вирішувати, куди їх витрачати, саме тому ці гроші приносять більше користі території. Проекти – переможці у цьому конкурсі – передбачають покращення умов на територіях за пропозицією самих мешканців. Переможцями ми визнали ті громади, які залучили якомога більше людей, що отримають користь від конкурсного проекту. Цьогоріч ми збільшили фінансування конкурсу до 10 мільйонів гривень. Це наша планова стратегічна робота у напрямку розвитку державної політики з питань децентралізації . Ми розуміємо, що заможні громади – основа сильної розвинутої держави», – зазначив голова обласної ради Гліб Пригунов.

За словами заступника голови облради та голови ради конкурсу Мгера Куюмчяна, одним з головних завдань конкурсу було навчити громади брати участь у грантових програмах, конкурсах, залучати кошти для реалізації своїх проектів.