Дніпровський ботанічний сад потерпає від холодів через відключення електроенергії: як рятують рідкісні рослини

  27.01.2023 21:32   -
Загальне

У Дніпрі замерзають рідкісні тропічні рослини. Через відключення електроенергії в оранжереях ботанічного саду температура не піднімається вище 11 градусів тепла! Як працівники рятують магнолії, кактуси і сукуленти? 

«Ми вимушені в даній ситуації молитися Богу».

Сьогодні температура в оранжереї дніпровського ботсаду була +11 градусів. Це небезпечно для рідкісних тропічних рослин!

Ірина Домницька, завідувачка лабораторії тропічних та субтропічих рослин Ботанічного саду ДНУ: «Серед них є сукуленти, кактуси, котрі потребують взимку по мінімуму температуру та полив, але максимум світла. А є орхідеї, яким потрібно тепло взимку і щоб не нижче 22 градусів. Іншим період спокою, +10». 

Через відключення електроенергії, у ботсаду не працюють обігрівачі.

«Перед нами стреліція королівська, дуже гарна квітка».

Рослини не гинуть тільки завдяки турботі працівників ботсаду і ДНУ ім. Гончара, а також волонтерів.

Анатолій Кабар, директор Ботанічного саду ДНУ: «Нам вдалося встановити на території нашої оранжереї чотири теплові пушки, які більш-менш підтримують температуру тут. Хоча, я скажу вам чесно, сьогодні ранком температура була близько 10-12 градусів, що є достатньо мало». 

Працівники ботанічного саду мріють про генератор і збирають кошти для його придбання.

Анатолій Кабар, директор Ботанічного саду ДНУ: «Єдиний вихід — це електрогенератор, на який ми зараз намагаємось якось назбирати якісь копійки. Ми виклали в інтернет-мережу Фейсбук та Інстарграм відповідно реквізити благодійного фонду».

Дніпровський ботанічний сад розпочав новий сезон. Відвідувачі можуть побачити понад 1500 рідкісних видів тропічних та субтропічних рослин. Якщо не вдарять тріскучі морози.

За матеріалами ДніпроTV.

Поділитись:

Попередня стаття: