12-те липня – Міжнародний день фотографа

Щорічно, 12-го липня, фотографи по всьому світу, а також всі ті, хто причетні до фотосправи, відзначають це свято

12-те липня також вважається Днем Святої Вероніки, яку вважають покровительницею фотографів і фотографії. Існує легенда, що коли засуджений на мученицьку смерть Ісус Христос ішов на гору Голгофу, згинаючись під вагою свого хреста, він спотикався й падав. І коли виснажений Ісус впав в черговий раз під вагою хреста, зглянувшись над Спасителем, до нього підбігла жінка, відома під ім’ям Вероніка і, напоївши його водою, подала йому свій плат (шматок тканини), щоб обтерти обличчя. Коли вона прийшла додому то побачила, що на тканині закарбувався святий лик Спасителя.

Мистецтво фоторгафії за часи свого існування зазнало помітних змін. Наврядчи хтось зміг би уявити собі, що фотогрфія буде займати так багато місця у нашому житті. Кожен день мільйони людей по всьому світу роблять селфі, знімають пейзажі або архітектуру на свої мобільні телефони. Розвиток технологій зараз дозволяє не лише зняти на мобільний фото високої якості, а й навіть покращити їх за допомогою спеціальних програм.

Публікуючи фото на своїх сторінках у соціальних мережах, ми не просто швидко можемо проінформувати сотні, навіть тисячі людей про певні події, а й зберегти на довгу пам’ять певний момент нашого життя.