1-го серпня відзначають День інкасатора

Сьогодні в Україні відзначають професійне свято інкасаторів

Цей свято було засноване в 1939 році на честь відкриття підрозділу інкасації при Державному банку СРСР. З тих пір, з появою такої структури, виникла і професія інкасатора – одна з найбільш небезпечних і відповідальних.

Фактично ця професія виникла ще за часів Київської Русі. Саме з розвитоком торгівлі виникла необхідність транспортного перевезення фінансових цінностей. У давні часи охороняли торговельні каравани вихідці з князівських дружин.

Крім того, саме в цей день в 1924 році у Буенос-Айресі (Аргентина) засновано українське товариство «Просвіта». А в 1977 році  – у Києві відкрито Центральний будинок художника.

Будинок художника в місті Київ утворює західний бік сучасної Львівської площі і створений в маловиразних і спрошених формах функціоналізму. Аби якось позначити фахову належність будівлі, її фасад на рівні другого поверху прикрасили алегоричними жіночими фігурами – символами різних видів мистецтв. Окрім вікон, це практично єдина деталь декору головного фасаду споруди. Там проводять різноманітні виставки творів мистецтва.