ЗАХИСТИТИ КОЖНОГО ЖИТЕЛЯ МИКОЛАІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

2 месяца ago Zorya Комментарии к записи ЗАХИСТИТИ КОЖНОГО ЖИТЕЛЯ МИКОЛАІВСЬКОЇ ГРОМАДИ отключены

Миколаївська ОТГ Петропавлівського району ретельно підготувалася до карантину і намагається перш за все захистити кожного зі своїх мешканців. Голова громади Віктор Одоєвцев упевнений -злагоджені дії влади можуть мінімізувати вірусну небезпеку.

Медицина не підведе

У Миколаївці немає власної лікарні вторинної ланки, найближча Першотравенська. Тому основний тягар у забезпеченні епідеміологічної безпеки припадає на первинну ланку. Добре, що з серпня 2018-го в громаді запрацювало комунальне некомер-ційне підприємство «Миколаївський центр первинної медико-санітарної допомоги». Раніше воно було просто корисним та зручним для місцевих, а сьогодні стало життєво необхідним.

Розказує головлікар Вікторія Мартиненко:

– Дуже добре, що все необхідне для виконання карантинного режиму нам вдалося придбати досить оперативно. Звісно, за це велика подяка пану голові й депутатському корпусу. Ми ж, зі свого боку, забезпечуємо всі умови, щоб інфекція, коли вона до нас дійде, не розповсюджувалась. Це важливо, бо люди, як ви розумієте, хворіють не тільки на коронавірус. Вони мають бути захищеними.

Для цього у Центрі обладнали 3 спеціальні кімнати для прийому та огляду «підозрілих» пацієнтів – тих, у кого висока температура. Вимірювання ще на вході виконують новітніми безконтактними термометрами. У таких випадках стають в пригоді вчасно закуплені захисні комбінезони. Одноразових 155, багаторазових – 24. Вікторія Іванівна сподівається, що вистачить. Якщо ж забракне – оперативно придбають ще: потреби медиків зараз є головним з пріоритетів керівництва ОТГ.

Миколаївська сільська об’єднана територіальна громада утворена 29 жовтня 2017 року. В грудні 2019 року відбулися довибори.

До її складу входять Миколаївська, Васильківська та Петрівська сільські ради.

В грудні 2019 року доєдналася ще й Дмитрівська сільська рада. Села: Миколаївка, Запоріжжя, Кунінова, Русакове, Сидоренко, Петрівка, Катеринівка, Маломиколаївка, Мар’їна Роща, Новопричепилівка, Дмитрівка, Олефірівка, Бажани, Кардаші, Відродження, Чумаки та селище Васильківське увійшли до складу громади.

Недарма заздалегідь люди у білих халатах забезпечені спеціальними шапками, бахілами, окулярами та респіраторами високого ступеня захисту ФФП-2 та ФФП-3, мають у достатній кількості антисептичні засоби та медичні захисні маски. Це стосується амбулаторії Миколаївки та шести фельдшерських пунктів.

Саме на них покладено велику відповідальність. І саме вони щоденно контролюють карантинні умови та стан здоров’я 15 земляків, які повернулися з-за кордону та знаходяться в домашній самоізоляції – з обов’язко-
вою фіксацією у спеціальному журналі…

Підтримка – у кожну домівку!

З масками взагалі цікава історія. Коли коронавірусний ажіотаж тільки починався, а з вільного продажу в аптеках захисні маски геть зникли, Віктор Одоєвцев покликав на допомогу всіх швачок громади. І в дуже стислі – майже за законами воєнного часу строки маски вдалося виготовити у необхідній кількості на всіх з 12 тисяч мешканців громади. Та ще навіть із запасом.

Передусім їх, звичайно, безплатно отримали літні громадяни. Потім почали забезпечувати й всіх інших, знову ж таки безплатно – за допомогою всіх медичних та соціальних установ громади, ЦНАПу, будинків культури і навіть місцевих листонош. Таким чином, «масочну» проблему Одоєвцев не вирішував – він просто запобіг її появі! Зараз людям похилого віку маски носять вже по другому колу – щоб був запас.

Проте цим наша турбота про покоління наших батьків не обмежується, розповідає Віктор Миколайович. – Ми забезпечуємо їх продовольчими наборами, які розповсюджуємо за допомогою нашої ветеранської громадської організації та центру соціальної допомоги. Нікого з наших земляків похилого віку не кинемо напризволяще у скрутний час.

Знаючи Одоєвцева не перший рік, впевнені – він стовідсотково додержуватиметься слова. Як завжди.

Любомир ЛОГОВЕНКО

Поделиться: