У Нікопольському районі відкрили одну з найбільших сонячних електростанцій в Європі

  04.11.2019 23:44   -
Новини

У Нікопольському районі Дніпропетровської області запустили другу за потужністю сонячну електростанцію в Європі та першу – в Україні. Щороку вона вироблятиме 400 млн кВт-год електроенергії – достатньо для 200 тисяч домогосподарств.

Проєкт вартістю понад 190 млн євро втілили виключно коштом інвестора. Покровську сонячну електростанцію звели поблизу села Катеринівка на території колишнього кар’єру. На землях, практично непридатних для сільського господарства, встановили 840 тисяч сонячних панелей. Вони зайняли площу, рівну 600 футбольним полям – понад 400 га. Вага металевих конструкцій досягла 19 тисяч тонн – це як дві Ейфелеві вежі.
– Ми зібрали професійну команду, обрали і встановили на станції електрообладнання кращих світових виробників, забезпечили успішну інтеграцію СЕС в енергосистему країни. Це на 100% національний проєкт, побудований українцями для українців, – зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко. – Покровська СЕС – третій проєкт компанії в геліоенергетиці, в який вклали 193 млн євро. ДТЕК в черговий раз підтвердив статус найбільшого національного інвестора в чисту, відновлювану генерацію.
Панелі на станції від китайської компанії Risen, яка входить до трійки кращих виробників за версією Bloomberg. Вони вирізняються ефективністю та мінімальними втратами електроенергії. Потужність СЕС – 240 МВт. Завдяки її роботі викиди в атмосферу зменшаться на 400 тисяч тонн щороку. Стільки ж виробляють, наприклад, 200 тисяч машин.
Об’єкт звели в рекордно короткі строки – за півроку. Для цього задіяли майже 1,5 тисячі українських фахівців. Нині на СЕС працюють 13 людей. Щороку в місцеві бюджети вона відраховуватиме понад 20 млн грн податків.
За потужністю Покровську СЕС випереджає тільки сонячна електростанція у Франції – вона виробляє 300 МВт електроенергії. До трійки європейських лідерів входить ще одна сонячна електростанція Дніпропетровщини. Вона знаходиться в Нікопольському районі поблизу села Старозаводське та має потужність 200 МВт.