У Дніпрі подовжать тролейбусний маршрут №19

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі подовжать тролейбусний маршрут №19 отключены

У Дніпрі готують до запуску подовжений тролейбусний маршрут № 19. Нову мережу проклали від вул. Каверіна до вул. Уральської. Реанімувати наявний маршрут тривалий час просили мешканці прилеглих кварталів. Відтак одна з головних міських магістралей – вулиця Робоча – повністю сполучається з житломасивом Тополя.

Очікується, що новий маршрут тролейбуса, протяжність якого збільшилася на півтора кілометра, запустять уже наступного тижня.
Нова мережа охоплює вулиці Робочу, Уральську, Грибоєдова, Гродненську, Волховську та утворює сполучення з просп. Олександра Поля, Запорізьким шосе та житловим масивом Тополя-3. Як очікується, щомісячний пасажиропотік тут зросте з 77 тисяч до 88,5 тисяч осіб. Також завдяки змінам у схемі трафіку рух вулицями Каверіна та Уральською буде двостороннім. Як відомо, активна забудова в районі вулиць Каверіна, Уральської, Патона та Кавалерійської розпочалася майже сорок років тому. Тут з’явилося чимало багатоповерхівок. Однак транспортна мережа охоплювала здебільшого територію навколо тодішнього промислового центру – Південного машинобудівного заводу. Тривалий час мешканцям цілого кварталу (а це близько 7 тисяч містян) було складно дістатися до мережі муніципального транспорту.
– Звичайно, ми чекали тролейбуса. Я живу тут поруч. Сам уже пенсіонер, тож мені значно зручніше пересуватися тролейбусами та трамваями, – розповів дніпрянин Геннадій.
Будівельні роботи з подовження маршруту тривали близько двох місяців. Працівники комунальних служб розширили дорожнє полотно, замінили трамвайну колію та збудували ділянку тролейбусної контактної мережі. На оновленому маршруті № 19 курсуватиме ще один додатковий тролейбус – загалом їх буде сім. Це, зокрема, зменшить інтервал руху. Облаштували також іще чотири зупинки – тепер їх 36. Вартість робіт сягає близько 5 млн гривень, з них лише 2 млн гривень – бюджетні кошти. Решта – гроші комунального підприємства електротранспорту. Після перерахунку вартості проїзду у трамваях і тролейбусах підприємство отримало можливість реалізувати такі проекти.
Зазначимо, що за останні два роки у Дніпрі вперше за час незалежності країни відкрили нові тролейбусні маршрути на житломасиви Парус, Сокіл, де електротранспорту не було взагалі. У переліку також ж/м Сонячний. А ще до кінця року подовжать трамвайний маршрут № 5 до залізничного вокзалу.

Поделиться: