ТАК ХТО Й НАДАЛІ КЕРУВАТИМЕ ДНІПРОПЕТРОВЩИНОЮ?

  05.11.2020 02:53   -
Влада

З моменту виборів пройшло вже більше тижня, проте підрахунок голосів та прийом протоколів до територіальних виборчкомів й досі триває. Таким чином, остаточно сказати, скільки представників із 7 партій, що подолали прохідний бар’єр, увійдуть до нової обласної ради, поки не можна.

Остання напівофіційна інформація з’явилася ще у понеділок. «Наразі Дніпропетровська обласна ТВК прийняла 58 протоколів з 86. Законом передбачено, що завершити підрахунки ми маємо до 6 листопада. Сподіваємось встигнути до того часу. Роботу уповільнюють довгі підрахунки на місцях. Основна причина в тому, що члени виборчих комісій не були належним чином підготовлені до роботи з новими протоколами», – розповів тоді голова ТВК Сергій Жарко.

Тож за даними оброблених на той час протоколів до Дніпропетровської обласної ради наступного скликання увійдуть партії, які набрали понад 5% голосів. Їх, як ми повідомляли ще тиждень тому, сім.

А ось «Партія Шарія» (3,97%), «За майбутнє» (3,86%), «Наш край» (2,76%) та «Свобода» (1,61%) необхідного рівня підтримки не здобули. Інші ж політичні сили, навіть незважаючи на фальшиві опитування, що масовано розповсюджувалися напередодні голосування, продемонстрували ще нижчі результати.

Втім досить прогнозовано, і для експертів це не стало абиякою несподіванкою. Проте всі непрохідні опосередковано віддадуть свої голоси переможцям шляхом використання так званого мультиплікатора, збільшивши їх депутатські фракції. Уважні читачі помітять, що в сумі відсотки тих, хто пройшов, становлять
87,8, а не 100%. І різниця буде відповідно ділитися, щоб у підсумку вийшли регламентовані 120 депутатських мандатів.

Якою буде доволі умовна на місцевому рівні, та вкрай важлива для майбутніх голосувань депутатська більшість за таких обставин говорити дійсно передчасно. Хоча попередні консультації вже, без сумніву, розпочалися.

Але кошторис Дніпропетровщини на наступний рік дуже хоче прийняти ще чинний склад «обласного парламенту», який поки що контролюється «зеленими». Принаймні прес-служба облради активно розповсюджує тезу, що «в облраді повинна відбутися ще одна сесія депутатів нинішнього VII скликання. На ній мають прийняти бюджет області на 2021 рік». І навіть запопадливо нагадує, що діючі обранці розпочали свою роботу 5 грудня 2015 року.

Хоча, за нормами законодавства, це ні на що особливо не впливає. І навіть суперечить елементарному здоровому глузду, за яким бюджет краще приймати тим, хто розпочинає роботу, а не складу, який йде геть. Проте приймати бюджет завжди «смачно», до нього ще можна наостанок включити свої бізнесові теми. Бо у те, що діючому голові Святославові Олійнику вдасться зберегти соє крісло, з огляду на показаний результат вірять все менше представників місцевої політичної еліти.

Однак «залізти поперед батька у пекло», тобто влаштовувати бюджетну сесію раніше за парламент, навіть Олійник не може. А нар-депи почнуть розглядати державний бюджет у кращому разі 5 листопада. І то лише у попередньому, першому читанні та за умови, якщо умовна «монобільшість» остаточно не буде зруйнована черговими політичними витівками Володимира Зеленського. А потім ще друге та третє читання, з суперечками та урядовими поправками…

Тож і зволікають підконтрольні виборчкоми із встановленням та оприлюдненням офіційних підсумків, як можуть.

Любомир ЛОГОВЕНКО

Поділитись:

Попередня стаття: