ЩО ЗМІНИТЬСЯ В УКРАЇНІ З 1 ЖОВТНЯ: тарифи на комуналку та осінній призов

  19.10.2022 12:07   -
Влада

З початку жовтня в Україні змінюються деякі комунальні тарифи, а для водіїв автівок з’явилися нові штрафи. У другому місяці осені дещо змінюються комунальні тарифи, введуть нові штрафи для водіїв і відкриють призов в армію. Крім того, в жовтні нас може чекати посилення карантинних обмежень.

Тарифи на газ

Компанія «Нафтогаз» вводить новий тариф «Комфортний сезон» з 1 жовтня по 30 квітня. Ціна на газ складе 7,96 грн за куб. м з ПДВ без вартості доставки. Споживачі виплачуватимуть суму рівномірними частинами за сім місяців споживання газу.
Тарифи на світло

Ціна на електроенергію поки що залишається без змін. Якщо споживач використовує менше ніж 250 кВт-год., тариф складатиме, як і раніше, 1,44 грн/кВт-год. Для домогосподарств, які споживають понад норму, ціна на світло складе 1,68 грн за кВт-год.

Тарифи на тепло

Тарифи на опалення з жовтня зростуть приблизно на 40% через подорожчання газу. Ціни в різних містах будуть відрізнятися. Тариф на тепло складе приблизно 2151,77-2433,90 грн/м кв за 1 гігакалорію. Споживачі без лічильника платитимуть 53,2 грн / м2.

Тарифи на воду

З 1 жовтня споживачі платитимуть 109,55-122,17 грн/м куб за гарячу воду залежно від типу будинку.
Осінній призов в армію

1 жовтня в Україні стартує призов на строкову військову службу. Триватиме він до 31 грудня 2021 року. Під призов потрапляють чоловіки віком від 18 до 27 років, які не мають права на відстрочку.

Можливе посилення карантину

Йде негода, й ситуація з коронавірусом в Україні стрімко погіршується. З кожним днем фіксується все більше заражених.

У зв’язку з цим в деяких областях може бути введена червона зона карантину. Таке посилення загрожує Чернівецькій, Луганській т а Харківській областям. Також українські школи можуть перевести на дистанційне навчання.

Нагадаємо, що в «червоній» зоні забороняється робота ТРЦ, розважальних і спортивних закладів, закладів харчування (крім доставки і роботи на винос), а також хостелів та готелів…

Нові штрафи для водіїв

У жовтні набирає чинності закон, який вводить адміністративну відповідальність для керманичів за недостовірні відомості про масу або габарити вантажу, що перевозиться.

Закон введений для збереження доріг від руйнування. Також водіїв штрафуватимуть за невиконання вимог про зупинку автомобіля.

ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ

Цього місяця заплановано підвищення пенсій для пенсіонерів старшого віку.
У жовтні відбудеться плановий перерахунок пенсій. Зросте не лише мінімальна пенсія, а й виплати для пенсіонерів, яким виповнилося понад 65, 70 та 80 років — але все залежатиме від набутого розміру страхового стажу. Також зміниться «військова» пенсія по інвалідності.

Отже:

♦ Мінімальна пенсія зросте на 200 грн — до 2680 грн для пенсіонерів, яким виповнилось 65 років, які не працюють та мають страхового стажу не менше ніж 35 років для чоловіків та 30 — для жінок.

♦ Для тих, хто не працює та має страхового стажу не менше ніж 35 років для чоловіків та 30 — для жінок.

♦ Пенсіонерам, яким виповнилося від 70 до 75 років, додадуть по 300 грн до пенсії у вигляді щомісячної компенсації.

♦ Тим, кому більше ніж 80 років, щомісячну компенсацію до пенсії у розмірі до 500 грн. встановлено ще з 1 квітня 2020 р. Після індексації з 1 березня 2022 р. ця доплата зросла до 579 грн.

♦ Від 75 років до 80 років та старше компенсаційну доплату у розмірі 400 грн. починають виплачувати з 1 жовтня 2021 р. Після індексації вона зросла до 456 грн.

♦ Для тих, у кого недостатньо страхового стажу, менш ніж 35 та 30 років стажу (для чоловіків та жінок відповідно).

♦ Для тих, кому від 75 років, — мінімальний розмір пенсії не має бути менш як 3000 грн.

♦ Для пенсіонерів, котрим понад 80 років, виплата не може бути меншою за 2600 грн., а в осіб у віці від 70 до 80 років — меншою за 2500 грн.

ЗМІНЕНО ПРАВИЛА ВИПЛАТИ СУБСИДІЙ!

Зміни стосуються також нарахування й виплати пільг
Вже з 1 грудня ПФУ і призначатиме, й виплачуватиме субсидії та пільги.

Зазначається, що громадяни, як і раніше, одержуватимуть виплати на свій банківський рахунок або через пошту.

Також, враховуючи масштабне переміщення людей в Україні, пропонується не враховувати до середньомісячного сукупного доходу громадянам при розрахунку житлової субсидії:

! допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам;

! компенсацію для покриття понесених витрат, пов’язаних з розміщенням у своєму житловому приміщенні внутрішньо переміщених осіб за програмою «Прихисток».

Крім того, пропонується переглянути критерії надання житлових субсидій особам, яким надається допомога по частковому безробіттю, а також людям, які втратили роботу в період воєнного стану, передбачивши можливість призначення субсидії з урахуванням фактично отриманих доходів у розмірі допомоги по безробіттю.

В уряді вважають, що всі зазначені зміни дозволять забезпечити вчасність та ефективність надання житлових субсидій, що особливо актуально в умовах опалювального сезону.

Андрій БОГОМАЗ

Поділитись: