ПРОЩАВАЙ, ПЛАСТИКУ

  09.02.2022 10:46   -
Влада

Як ми вже повідомляли у минулому номері газети, пластикових пакетів у супермаркетах країна позбавлятиметься у три етапи

Перші офіційні обмеження почали діяти з 10 грудня 2021-го. Відтепер у всіх магазинах, кафе, ресторанах та на ринках, відповідно до чинного закону, заборонено використовувати (платно чи безоплатно) пакети з товщиною стінок понад 50 мікрометрів. Саме в них покупці звикли складати придбані товари.

Однак відомо, що повністю з обігу вони не зникнуть. Їх можна придбати для особистого використання, але з наслідками для власного гаманця.

У закладах торгівлі та надання послуг можна буде використовувати надтонкі пластикові пакети (товщина стінок до 15 мікрометрів). Саме до таких відвідувачі магазинів та ринків звикли останнім часом.

З 10 березня 2022 року набуде чинності заборона на використання в торгівлі тонких (товщина стінок 15-50 мікрометрів) та надтонких пластикових пакетів. Придбати їх можна буде лише для особистих цілей за встановленими урядом цінами.

Доступними залишаться і надтонкі пакети, але лише як виробнича упаковка. Закон дозволяє їх використання при дотриманні певних умов: ширина не повинна перевищувати 22,5 см, глибина – 34,5 см, довжина – 45 см разом з ручками.

Крім того, використовувати їх можна буде лише для транспортування риби, м’яса, сипучих продуктів та льоду і лише як первинну упаковку. Проте і це триватиме недовго.

А з 1 січня 2023-го в Україні залишаться тільки біорозкладні пакунки. Усі інші пластикові пакети будуть заборонені.

Як контролюватимуть

Після завершення перехідного періоду усі заборонені пакети вилучатимуть.

Якщо вже сьогодні Держпродспоживслужба зафіксує в закладах торгівлі безоплатне розповсюдження пластикових пакетів, то штраф становитиме від 1,7 тис. грн. до 3,4 тис. грн., а при повторному порушенні – до 8,5 тис. грн.

Після 10 березня 2022 року розмір штрафу за платне і безоплатне розповсюдження тонких та надтонких пластикових пакетів становитиме від 8,5 тис. грн. до 17 тис. грн., при повторному порушенні – від 17 тис. грн. до 34 тис. грн.

Контролювати дотримання «антипластикового» закону збираються шляхом планових та позапланових перевірок магазинів, кафе, ресторанів та ринків.

Уявіть собі, що тут може початися! До того ж самі громадяни також матимуть право ініціювати позапланові перевірки. Вони зможуть зателефонувати на гарячу лінію, написати звичайного чи електронного листа, заповнити форму на сайті служби або навіть скористатися спеціальними Telegram-ботами.

Проте, судячи з усього, це відбудеться ще не скоро…

Никанор ІСХУДАЛОВ

Поділитись:

Попередня стаття:

Наступна стаття: