ПРО ІДЕОЛОГІЮ, КОАЛІЦІЮ ТА «ЧЕРВОНІ ЛІНІЇ»

  02.12.2020 12:55   -
Влада

Місцеві виборчі перегони закінчилися понад місяць тому, тож новообрані ради поступово входять у робочий ритм. Готується до першого пленарного засідання й імпровізований «парламент» Дніпропетровщини – обласна рада. Але кінцева розстановка політичних сил там поки що остаточно не визначена. Перемовини тривають.
На що варто чекати жителям Дніпропетровщини від нового складу облради на попередньому етапі нового політичного сезону ми запитали у керівника регіональної парторганізації «Опозиційної платформи – За життя» Геннадія ГУФМАНА.

– Склад обласного депутатського корпусу остаточно визначений, кількість мандатів підрахована. Час розпочинати роботу і намагатися хоча б на теренах області вирівнювати складну ситуацію, в якій зараз знаходиться країна. Чи скоро це може відбутися?

– Ми налаштовані на це з першого дня, адже весь час наголошували, що справжня робота для нас починається з 26 жовтня. Але спочатку потрібно дочекатися виконання всіх формальностей, що передбачені законодавством.

Проте це не єдина причина затримки. Саме зараз вибудовується модель, яка має працювати тривалий час. І про принципи співпраці з іншими політичними силами доводиться домовлятися, як то кажуть, «на березі».

– Наші читачі добре знають, що регіональні та місцеві ради, на відміну від парламенту, не потребують обов’язкового створення офіційної коаліції. Однак неформально вона зазвичай створюватиметься. Вже відомо, які з семи партій, що отримали представництво в обласній раді, до неї увійдуть?

– Розуміння поступово вималювалося. Але оголошувати зараз конкретні назви та імена, з мого боку, буде не дуже коректно. Очевидно одне: запропонований нами заздалегідь підхід, що об’єднання відбуватиметься не навколо особистостей або окремих груп, а навколо принципів, прийнятий більшістю учасників попередніх перемовин.

– І навіть відомо, хто очолить облраду, а хто залишиться в опозиції?

– Десь на 90-95%. Та чи має це вирішальне значення? Більшість обраних раніше голів не досиділи до закінчення своїх повноважень у президії. І хіба це вплинуло на глобальну ситуацію в області? Переважна більшість громадян цього навіть не помічала.

Це більш цікаво для вас, журналістів, для політичних експертів, аналітиків. Повірте, пересічних жителів області таке не дуже турбує. Особливо зараз, коли вистачає набагато серйозніших проблем.

– Погоджуся. І все ж таки – будь-кому з тих, хто брав участь у голосуванні, хочеться, щоб політична сила, яка отримала його голос, здобула інструменти для реалізації власної програми, а не опинилася в опозиції, тобто де-факто на узбіччі регіональної системи координат і можливостей.

– Це дійсно небезпечно для політичних проектів. Іноді навіть смертельно. Але не забувайте: «Опозиційна платформа.» – не короткотерміновий проект, а партія зі сталою ідеологією та програмою. Наші 27 депутатських «штиків» за будь-яких умов зможуть переконати колег у необхідності виконання саме того, що ми обіцяли людям. Своїм землякам.

– Навіть якщо ви залишитеся в опозиції?

– В опозиції до чого? До здорового глузду? Я переконаний, що зараз не на часі додаткові експе-ременти. І уподобання на обласному рівні це підтверджують.

До того ж для нас не є самоціллю отримання посад. Значно важливіша стратегія, яку ми пропонуємо для спільного використання і поступової реалізації. Чим більше представників інших політітичних команд приєднається – тим краще, більше зробимо у підсумку.

До речі, я абсолютно не згодний, що нібито опозиція – «узбіччя можливостей». Далеко не завжди. Тут навіть відомий школярам третій закон Ньютона не так працює. Іноді опонування тим, хто біля керма, більш корисне, ніж контроль над самим кермом.

– Чималенька кількість знавців місцевих реалій схиляється до думки, що саме «Опозиційна платформа», врешті-решт, виконуватиме об’єднуваль-ну функцію для майбутньої більшості…

– Скоріш за все так і буде. Ми готові йти на розумні компроміси, якщо вони сприятимуть нашій головній меті – виконанню на обласному рівні задекларованої давно партійної програми.

– А чим не зможете поступитися за всіх інших умов? Чи маєте так звані «червоні лінії»?

– Так. Ми, як партія зі сталою, перевіреною часом ідеологією, і я особисто, як її представник на Дніпропетровщині, не ставитимемо під сумнів нашу політичну суб’єктність і справжню свободу у прийнятті важливих рішень. Декому, звичайно, хотілося б це змінити, і таких бажаючих вистачає. Але ні.

– Проте звинувачень у цьому лунає дуже багато вже зараз.

– Всі знають, що політика – це мистецтво можливого, а навіть інколи неможливого також. Місцева політика – не виняток. І кожного разу доводиться обирати найкращий з варіантів розвитку подій у безлічі випадків. Думаю, що ви маєте на увазі недавні заяви щодо підтримки деяких кандидатів на посади міських голів на Дніпропетровщині.

Іноді в засобах масової інформації це подавали як заклик голосувати за конкретні прізвища. Хоча ми мали на увазі дещо інше – з ким партії вдасться більше зробити. Якщо ваші колеги вирішили перетворити наші плани й задуми на елемент пропаганди, це свідчить про їх рівень обізнаності та нехтування професійною етикою.

– Не дуже приємно таке чути…

Ви, напевне, пам’ятаєте популярну пісню «Дєтка, ето Днепр»? Далі буде продовження – коли ми змушуватимемо виконувати обіцянки.

Вів розмову Любомир ЛОГОВЕНКО

Поділитись:

Попередня стаття: