PARLI ITALIANO?

  01.11.2023 13:10   -
Влада

Тиждень тому в обласному центрі відкрили Почесне консульство Італійської Республіки.

У Дніпрі урочисто відкрили Почесне консульство Італійської Республіки. Дипломатичну установу очолив Андрій Здесенко.

«Це важлива подія. Підтвердження того, що навіть у війну ми знаходимо можливості для розвитку. Й того, що Україна – частина великої європейської родини. Впевнений, тепер у нас буде більше спільних проєктів.  У гуманітарній, економічній, культурній, соціальній сферах», – зазначив перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов.

Він подякував уряду і народу Італії за підтримку України та за всю допомогу, надану під час війни. І запевнив, що обласна влада завжди готова до співробітництва.

«Для мене велика честь відвідати Дніпропетровщину й бути на відкритті Почесного консульства. Загалом у нас є мета – створити мережу таких дипломатичних установ по всій Україні. Зазначу, що Італія підтримує вашу державу в боротьбі проти ворога. А ще виступає за входження  до ЄС. Для нас, як і для українців, надзвичайно важливі демократичні цінності», – звернувся до присутніх Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні П’єр Дзадзо.

Новопризначений Почесний консул Андрій Здесенко наголосив, що гордий бути тут. У рідному місті на Дніпрі.

«Ми пишаємось нашою країною, довіряємо нашим військовим. Маємо сили  й витримку боротися та захищати нашу свободу», – сказав він.

Урочистому відкриттю офісу передувала зустріч представників керівництва ОВА з Надзвичайним і Повноважним Послом Італійської Республіки в Україні П’єром Дзадзо.

Пан Посол окреслив напрямки взаємодії, в яких є зацікавленість. Зокрема, це сільське господарство та відновлювальні джерела енергії. Партнери також зазначили: відправлять для шкіл регіону півсотні автобусів. Повідомили й про те, що в Італії є потужні центри з протезування. Їх досвід буде корисним для фахівців області.

Така співпраця – в межах Регіонального офісу міжнародного співробітництва, який працює при обладміністрації. Це ініціатива Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України.

Олена РИБКА

Поділитись: