ОДНЕ-ЄДИНЕ ПИТАННЯ. НЕВЖЕ?!

  17.03.2021 00:50   -
Влада

Сьогодні депутати облради знов збираються на сесію – відтепер позачергову. У порядку денному лише один пункт – про об’єднання всіх протитуберкульозних закладів у загальну структуру.

ЩО

Виявляється, постійна комісія з питань охорони здоров’я вже встигла підтримати рішення, згідно з проектом якого до комунального підприємства «Криворізький протитуберкульозний диспансер» мають приєднатися «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання «Фтизіатрія», «Кам’янський протитуберкульозний диспансер», «Обласний дитячий спеціалізований центр» та «Дитячий фтизіопульмологічний медичний центр».

Чиновники обласного рівня наголошуть: мовляв, «це об’єднання вкрай необхідне, аби пацієнти кожного з перелічених закладів мали змогу отримувати медичну допомогу.

Якщо не робити цього, вже з квітня 4 з 5 протитуберкульозних установ Дніпропетровщини будуть позбавлені фінансування».

Справа в тому, що за умовами медичної реформи Дніпропетровська область має змогу подати чомусь лише один протитуберкульозний заклад, який укладе контракт з Національною службою здоров’я України. І лише він зможе отримувати кошти від НСНУ на лікування пацієнтів, зарплатню медикам та придбання необхідних медикаментів.

Така офіційна версія. Однак «за кадром» залишається дуже й дуже багато. Навіть на тлі кволої, проте нескінченної дискусії про шляхи реалізації медреформи у лікувальних закладах регіону.

Наприклад, не зовсім зрозуміло, чому «материнською» установою вирішили зробити криворізький диспансер. Достеменно не відомо – чи розглядали інші варіанти взагалі?
І як з цим узгоджується теза, що «фінансування вистачить усім», чи відповідатиме вона дійсності вже на практиці?

ДЕ

Однак дивним «перетягування ковдри» на Кривий Ріг може здаватися лише тим, хто не розуміє наявні сучасні тенденції в обласній раді. «Зелені слуги» у будь-який доступний їм спосіб прагнуть довести іншим учасникам політичної гри, хто насправді впливає на регіональні процеси – попри стабільне падіння президентського рейтингу головного піськограя держави. І такий вибір закладу, через який проходитимуть кошти – черговий легенький, але все ж таки ляпас «дніпровським».
Дивіться, шановні, насправді «юзики» з «киселями» порожняк не женуть…

Це і є нашим спільним антирекордом – що з членів медичної комісії, де присутні кілька поважних лікарів, головою обрали чи не єдину людину, яка має досить умовне уявлення про нагальні проблеми в охороні здоров’я… Та ще й «зелену» – в усіх значеннях цього слова.

Чи готові всі інші сприйняти такий порядок, який з випадково-ситуаційного після обрання поступово перетворюється на постійний?

Відповідь, принаймні попередню, можна буде отримати вже сьогодні. Залежатиме вона від того, чи наполягатиме депутатський корпус на всебічному обговоренні медичної складової «об’єднавчо-туберкульозного» питання або обмежиться формальним голосуванням. У такому разі сесія може встановити рекорд, стати найкоротшою у чинному скликанні та закінчитися
за 10-15 хвилин (включаючи виконання Державного гімну).

КОЛИ

Як на мене, саме зараз для деяких, особливо малих за чисельністю, фракцій є чудова нагода трохи «побешкетувати». Нічого надзвичайного для цього не потрібно, вистачить навіть дотримання вже існуючих процедури та регламенту. І скористатися можливістю доповісти (заслухати) голову постійної профільної комісії Арину Пустову від «слуг» та виконуючу обов’язки директора департаменту охорони здоров’я ОДА Вікторію Кулик.

Чи виявляться їх доповіді змістовними та зрозумілими для всіх? Можливо, хоча не факт. А ось цікавими – майже гарантовано. Водночас проявиться, чи готова пані Кулик нарешті відкинути від назви своєї теперішньої посади префікс «в.о», і чи набула за 3 минулі місяці 31-річна криворізька менеджерка у зв’язках з громадськістю комерційної фірми досвіду, який навіть під наглядом фахівців з інших партій дозволяє їй визначати на Дніпропетровщині долю галузі, що має гарантувати здоров’я трьох з гаком мільйонів жителів області.

Може, це і є нашим спільним антирекордом – що з членів медичної комісії, де присутні кілька поважних лікарів, головою обрали чи не єдину людину, яка має досить умовне уявлення про нагальні проблеми в охороні здоров’я. Але «зелену» -у всіх значеннях цього слова.

До чого це призведе у перспективі, і хто потім відповідатиме за такий невдалий жарт? І чи відповідатиме хтось взагалі? Інакше всі депутати, хто сьогодні мовчить та погоджується з хибною практикою, на догоду «коаліційним» домовленостям, виглядатимуть співучасниками.

Андрій БОГАТИРЬОВ

Поділитись: