НАБУ займеться губернатором…

  29.07.2020 09:24   -
Влада

Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації чомусь «забув» внести до обов’язкової чиновницької декларації 1,6 мільйона гривень та нерухомість.

Національне антикорупційне бюро зобов’язали відкрити кримінальне провадження за фактом порушень у декларації глави Дніпро ОДА Бондаренка. Таке рішення виніс вищий антикорупційний суд (ВАКС) за позовом громадських активістів Дніпра.

Після ретельного аналізу його декларації виявилося, що призначений президентом Зеленським чиновник «забув» внести до офіційного документа близько 1,6 мільйона у національній валюті та ще й нерухомість.

Нагадаємо: умисне декларування чиновниками недостовірних відомостей є кримінальним злочином відповідно до ст. 366 -1 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 34 000 до 51 000 гривень або громадських робіт на термін від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

та головою облради

Відповідно до постанови Вищого антикорупційного суду (ВАКС), в справі Святослава Олійника має розібратися НАБУ, зокрема – внести до ЄРДР відомості про вчинення очільником облради кримінального злочину

Ще у 2015-му Олійник був заступником глави ДніпроОДА Ігоря Коломойського. Серед іншого чиновник «розкрив схему» відкатів на ремонтах доріг у регіоні, фігурантом якої була фірма «УПС» Тараса Палія. Проти комерсанта і його спільника, ві-
це-мера Дніпра Володимира Лисого навіть відкрили кримінальні справи. Однак в результаті фігуранти скандалу відбулися «легким переляком».

У той же час, як повідомлялося в низці журналістських розслідувань, 50% фірми «УПС» були передані словацькій фірмі «Арограф», засновником якої виявилася підпорядкована Олійнику Ірина Гуназа, одна з клерків його тодішньої партії «Україна майбутнього». А після постанови ВАКС стало відомо, що Олійник разом з набуттям корпоративних прав у фірмі отримав хабар у розмірі 1 мільйона доларів США.

Відтоді пов’язана з Олійником і Палієм фірма змогла отримати держконтрактів на майже 3 млрд. гривень (!). При цьому вона регулярно потрапляла у гучні скандали через низьку якість робіт. І як з гусака вода!

До речі, зараз фірма «УПС» впевнено освоює мільярди на ремонтах доріг в області вже за програмою Зелен-ського «Велике будівництво». Більш того – нещодавно партнер голови облради погрожував активістам, які приїхали для проведення громадської експертизи ремонту 25 кілометрів дороги на Нікополь, яку компанія Олійника ремонтує за 500 мільйонів гривень. Про це повідомляє портал glavnoe.dp.ua

Поділитись: