Геннадій ГУФМАН: ЯКЩО ВЛАДА Й НАДАЛІ ЦЬКУВАТИМЕ ПІДПРИЄМЦІВ, ДНІПРОПЕТРОВЩИНА МОЖЕ ОТРИМАТИ НА 103 ТИСЯЧІ БЕЗРОБІТНИХ БІЛЬШЕ

  09.02.2022 11:01   -
Влада

Дії уряду, який намагається нав’язати всім без розбору дрібним підприємцям касові апарати, нагадують поведінку людини, яка ріже курку, що несе золоті яйця. На цьому зауважує перший заступник голови облради, керівник Дніпропетровської регіональної парторганізації «Опозиційної платформи – За життя» Геннадій Гуфман.

«У нашій області зареєстровано понад сто тисяч фізичних осіб-підприємців. У разі, якщо влада продовжить свою політику пресингу, в регіоні може стати на 103 тисячі більше безробітних. І, відповідно, на 103 тисячі менше джерел поповнення бюджету», – упевнений він.

І на підтримку своїх слів наводить дані, відповідно до яких в Україні у 2021 році ФОПи сплатили близько 35 мільярдів гривень єдиного податку, а це на 7 млрд. грн. більше, ніж 2020-го.

«Люди нічого не просять у держави. Навпаки – приносять мільярди до бюджету, а влада намагається «зачесати» їх усіх під один гребінець. В результаті – ризикує знищити як клас. Де логіка?» – емоційно коментує ситуацію Гуфман.

«Якщо влада продовжить свою політику пресингу, в області може стати на 103 тисячі більше безробітних. І, відповідно – на 103 тисячі менше джерел поповнення бюджету».

Він зазначає, що замість примарних обіцянок про нібито зниження штрафів за невикористання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) Верховна Рада має підтримати законопроект про підтримку малого підприємництва, ініційований «Опозиційною платформою – За життя».

«У ньому – скасування РРО, військового збору, збільшення граничних розмірів доходів для ФОПів, а також виключення всіх положень, пов’язаних із тотальною фіскалізацією. Ці зміни до Податкового кодексу спрямовані на відновлення прав платників податків – самозайнятих та фізичних осіб», наголошує Геннадій Гуфман.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року всі ФОП зобов’язані працювати з касовими апаратами. Санкції за порушення чи невикористання касових апаратів передбачають штраф у розмірі 100% вартості проданих із порушенням товарів, а за подальші порушення вже 150% вартості товару. А ось анонсований владою законопроект про зменшення штрафів за порушення, пов’язані з РРО, Верховна Рада виключила з порядку денного…

Записав МИКОЛА БОЙЧЕНКО

Поділитись:

Попередня стаття: