ЕНЕРГЕТИЧНА АРИФМЕТИКА

  18.08.2021 12:10   -
Влада

«Было время, и цены снижали…»
Володимир ВИСОЦЬКИЙ

Рішення нинішньої влади все частіше нагадують практику застійного СРСР. РНБО за своїм функціоналом тепер дуже схожа на Політбюро ЦК КПРС, бо влаштовує публічні цькування тих, хто не дотримується «генеральної лінії». Суцільна пародія на комсомольські збори, а «геніальні» ідеї сучасних керманичів мало чим відрізняються від тодішніх «ініціатив». Днями речник глави держави на брифінгу так і сказав: «Тарифи на електроенергію знизяться. Це побажання Президента».

Якщо звіти «застійного періоду» фіксували зниження цін практично на всі товари – квашену капусту, морозиво, вила, швейні машин капелюхи, посуд, валянки, горілку, килими, то побажання Зеленського торкнулися лише електроенергії. З 1 жовтня тариф (за рішенням уряду) становитиме 1,44 грн. за 1 кВт/год. за умови споживання до 250 кВт.

Показово, що здешевшання відбудеться досить дивне. Адже до 1 січня цього року 1 «пільговий» кВт електроенергії коштував 90 копійок. З нового року ціна зросла до 1,68 грн. І ось тепер, напередодні річниці Незалежності, в кращих радянських традиціях нам повідомляють радісну новину: кіловат дешевшає аж на 24 копійки. Чим не перемога?

Прес-секретар Президента для чогось приплів сюди «стратегічний чотирикутник»: Вашингтон – Брюссель – Берлін – Київ. Довго говорив про енергетичну незалежність, візит Меркель в Україну, який начебто має прогарантувати збереження транзиту газу через нашу державу… А ще – про всяк випадок – наголосив на російській агресії. І все це заради копійчаної знижки не одразу і не для всіх.

Щодо забезпечення газом України взимку -тривоги все більше й більше. Літо кінчається, а правил гри, цін, термінів закачування палива у сховища не повідомляє ніхто. Я наївно продовжую розраховувати на неіснуючий «словацький» газ, але, схоже, з запуском Північного потоку байку про «надійних європейських постачальників» доведеться терміново «рихтувати».

Проте такі «дрібниці», як неминуча перспектива опалювального сезону, сьогодні не лише мало кого хвилюють, а ще й відверто дратують. Зима ж ще далеко!

Попереду військовий парад, поїздка до Америки, нові засідання РНБО і, взагалі, багато чого розважального та креативного. Тож знаменита репліка Сталіна – «Жити стало краще, товариші, жити стало веселіше» – все органічніше підходить для наших часів.

Володимир ПІСОЦЬКИЙ

Поділитись:

Попередня стаття:

Наступна стаття: