ЕЛЕКТРИКА З 1 ЖОВТНЯ

  15.09.2021 09:14   -
Влада

Як зміняться тарифи на електроенергію в державі з 1 жовтня і на які суми в платіжках очікувати

До кінця вересня ми продовжуємо сплачувати за світло за єдиним тарифом -1,68 грн./кВт-год. за весь обсяг споживання. Це останній місяць, коли для всіх побутових споживачів ціна є однаковою. З жовтня 80% українських домогосподарств чекають зміни в платіжках.

Яким буде новий тариф

Попри різні плани підвищення, про які говорили кілька місяців, з 1 жовтня ціни на електроенергію для більшості домогосподарств знизяться. Перед самим початком опалювального сезону для тих, хто споживає менш ніж 250 кВт/год. на місяць, тариф зменшиться на 24 копійки. Таким чином, ці до-могосподарства почнуть платити за електрику по тарифу в 1,44 грн. за кВт.

Кого таке торкнеться

За словами міністра енергетики, знижені тарифи торкнуться більшість українських побутових споживачів -80% домогосподарств.

Скільки сплачуватимуть інші

Громадяни, які на місяць використовують понад 250 кВт-год., продовжать платити за світло за старим тарифом. Вартість електроенергії для них залишиться 1,68 грн. / кВт-год.

Тариф 1,68 грн. / кВт-год. діятиме також для колективних побутових споживачів – за таким тарифом будуть оплачувати електроенергію багатоквартирні житлові будинки, включаючи гуртожитки, на технічні цілі та освітлення дворів, східців і номерних знаків.

Цей же тариф застосовуватиметься для дачно-будівельних і гаражно-будівельних кооперативів, садових товариств, кооперативів для забезпечення роботи насосів та освітлення територій.

Як довго все це діятиме

Згідно з постановою уряду знижений тариф на електроенергію для до-могосподарств, які споживають менш ніж 250 кВт-год. на місяць, у розмірі 1,44 грн. за кВт залишиться чинним до кінця квітня 2022 року.

«Роздача зелених слонів»

До жовтня ми почуємо ще багато разів, як добре зробила влада, стримавши ціну на електроенергію. За думкою політтехнологів Банкової, «зниження тарифу» та «Зеленський» мають скоро утворити ледь не синонімічний ряд.

Однак яйцеголові з Печерських пагорбів думають, що ми дурні. І вже забули, як нещодавно сплачували лише 90 копійок за сотню пільгових кВт. А потім коміки-управлінці зухвало в нас це відібрали…

Андрій БОГАТИРЬОВ

Поділитись:

Попередня стаття:

Наступна стаття: