ДО ЛОМБАРДУ. ГУРТОМ

  08.04.2020 11:56   -
Влада

На останньому засіданні наш уряд вніс зміни до прийнятої ним же раніше постанови, яка відтепер, в умовах суворого карантину, дозволяє роботу… ломбардів. Відверто кажучи, така турбота держави про власних громадян, в умовах драконівських протиепідемічних заходів виглядає надто цинічно. Хоча, з другого боку, нічого дивного. Адже й інші рішення, прийняті вночі у Верховній Раді, впевнено штовхають усю країну до ломбарду…
Володимир ПІСОЦЬКИЙ

Проходячи повз, з дозволу сказати, фінансових установ з не дуже яскравими вивісками «Швидкі гроші», «Готівка за 5 хвилин» чи той же «Ломбард», я і раніше не бачив біля них щасливих успішних громадян. Але нинішні карантинні заходи можуть дещо осучаснити усередненого клієнта подібних закладів. Бо сидіння тижнями вдома без заробітку і зрозумілої перспективи його відновлення може створити черги біля подібних установ.

Звертаючись до нас мало не щодня, Президент Зелен-ський намагається всіляко заспокоїти, закликає не сіяти паніку і потерпіти, обіцяючи підтримку всім і скрізь. Міністр Аваков навпаки – згущує фарби і потроху погрожує неадекватними покараннями за порушення карантину. Обласна влада, начебто про всяк випадок, розбила наметове містечко для інфікованих біля села Могилів на Приоріллі, а міський голова Дніпра Філатов хизується підготовленими кількома сотнями могил. Теж про всяк випадок.

Ломбард – спеціалізована кредитна установа, яка надає короткотермінові позики під заставу особистого майна позичальника. Залежно від спеціалізації у ломбардах приймають дорогоцінні метали, побутові речі (мала та велика побутова техніка), електроніку (смартфони, комп’ютери, планшети, ноутбуки), велосипеди тощо. Можна закласти рухоме майно (легковий, вантажний автомобіль, спецтехніка) та нерухомість.

Шкода тільки, що ніхто з представників влади не береться пояснити, що відбуватиметься в державі після карантину? Які кроки будуть запроваджені для повернення до звичного життя? Бо людей вже не так лякає хвороба, як наслідки боротьби з нею.

І дуже показово, що ніякий карантин не завадив під час епідемії відкрити ринок землі.

Створити по суті ще один центр прийняття політичних рішень в державі – Нацбанк, прийнявши відповідний закон. Закуповувати потрібне й не дуже медичне обладнання без тендерів за дивними цінами. Всі ці дії влади під час пандемії мають не дуже пристойну назву – мародерство.

Перші ломбарди виникли у середньовіччі в Ломбардії (до речі, нинішній епіцентр захворювання коронавірусом у сучасній Італії), куди хрестоносці звозили награбоване майно зі сходу. Історія, як відомо, повторюється, іноді навіть у найнеприємніших варіантах. Давно зникли хрестоносці, проте лишились антихристи. Немає сьогодні загарбників, але процвітають лихварі. Головне, аби після епідемії були не тільки вони…

Поділитись:

Попередня стаття:

Наступна стаття: