ДНІПРО ПІДТВЕРДЖУЄ РЕПУТАЦІЮ СПОРТИВНОЇ СТОЛИЦІ

  21.07.2020 22:12   -
Влада

Причому відбувається це постійно, кожного дня. Комплексні дії міської управлінської команди зробили вдосконалення спортивно-оздоровчої інфраструктури обласного центру не лише можливим, а й необхідним.

Розвиток спортивної сфери Дніпра вже чотири роки поспіль є одним з пріоритетних напрямів діяльності. Причому акцент міська рада зробила не на підтримці «спорту великих досягнень» (хоча й вона є), а на популяризації здорового способу життя серед усіх верств населення.

У сезоні 2019-2020 юні дніпровські хокеїсти стали найкращими в Україні

Медалі, рекорди й титули професіоналів – це добре й дуже почесно. Проте значно важливіше, коли діти й молодь займаються спортом для себе – задля власного здоров’я та – що тут приховувати – виховання характеру й дорослих навичок, які неодмінно стануть корисними у житті. Навіть якщо з сьогоднішнього вихованця спортшколи, гуртка або секції не виросте славетний рекордсмен. Ось чому минулого року мерія сприяла проведенню понад 320 спортивно-масових заходів!

Відповідно до програми Бориса Філатова модернізується спортивна інфраструктура, реконструюються стадіони та спортивні заклади, ремонтують зали та майданчики у закладах освіти. А ще для підтримки молодих талантів та відзначення видатних спортсменів у Дніпрі з 2017 року впроваджені іменні стипендії.

З 1990 по 2015 роки, за будь-якої влади, ремонт школи не проводився. Аварійні , ситуації вирішувалися лише І ситуативно. Матеріаль- ‘ но-спортивна база морально застаріла, спортінвентар та обладнання вийшли з ладу. Потрібно було приймати рішення

Також у різних районах міста будують нові спортивні майданчики та просто встановлюють вуличні тренажери. Це робить спорт більш доступним для широкого загалу, стимулює містян до занять фізичною культурою. Ще важливо, що діти, їх батьки та навіть бабусі з дідусями з кожним роком отримують все більше можливостей активно проводити час або безплатно тренуватися в безпосередній близькості від свого дому.

Якщо поставити за мету механічний перелік спортивних успіхів дніпрян, не вистачить цілої газетної шпальти. Проте, ознайомившись з багатопро-фільною статистикою по Дніпру, варто зробити лише один важливий висновок: за допомоги та підтримки міської влади саме масовий, аматорський спорт все міцніше підживлює професійний, і таким чином впливає на… кількість нагород та рівень визнання дніпровських спортсменів не лише на теренах рідної країни, а й у Європі та світі.

Міський голова Дніпра Борис Філатов:
«Ми показуємо, що місто – реально спортивна столиця країни. Дніпро відкритий для всіх, місто доброзичливе, у нас можна добре провести час. Масові спортивні заходи для міста – це завжди дуже важливо».

Дивіться самі. Сьогодні у Дніпрі працюють 27 спортивних шкіл: 16 дитячо-юнацьких та ще 11 спеціалізованих ДЮСШ олімпійського резерву, де займаються 11,8 тисячі учнів, серед яких 443 кандидати у майстри спорту, 40 майстрів спорту України та 4 міжнародні майстри. До того ж міське управління спорту разом із 7 комунальними підприємствами співпрацюють з 60 спортивними федераціями.

І ось який це дає «вихід»: лише 2019 року юні дніпровські спортсмени вибороли загалом 1 845 медалей, з яких 657 – золоті. Левова їх частка здобута у першостях України, 31 – на чемпіонатах Європи та 11 – світу. І можливе це насамперед завдяки розвитку матеріально-технічної бази, про яку в міськраді не забувають. Найяскравіший приклад – капремонт у легкоатлетичній СДЮСШОР №3, яку не оновлювали з радянських часів. Сьогодні роботи там ведуться стахановськими темпами, завершені майже наполовину.

Укладають гумове покриття на стадіоні, добудовують паркан, обладнують сектор для метання, доводять до ладу адміністративну будівлю. А в спортивних залах для тренувань стрибунів, легкоатлетів та багатоборців, у залі силової підготовки, тренерських кімнатах, у санвузлах та роздягальнях капремонт завершено. Зовні будівля також готова: замінені дах та вікна, утеплений фасад. Можна довго описувати й інші роботи, у тому числі з благоустрою, або перелічувати придбане обладнання.

Але навіщо? Це головний біль (вибачте – робота) виконробів та фінансистів. Для дніпровських спортсменів важливіші умови, які їм ось-ось забезпечить мерія. Навіть без сподівань, що згодом це «капіталізується» ще у декілька нагород якогось турніру.

Олександр ДУБРОВСЬКИЙ

Поділитись:

Наступна стаття: