ЧИ Є ЖИТТЯ ПІСЛЯ ПЕНСІЇ?
Здається, незабаром відповідь на таке запитання в Україні буде короткою та категоричною: «Ні». У буквальному сенсі слова.
Геннадій ГУФМАН, голова Дніпропетровської регіональної організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя»
Саме такі думки з’являються, якщо спробувати підбити деякі підсумки так званої пенсійної реформи.
Неухильно зростає вік виходу на пенсію. Для того, щоб піти на заслужений відпочинок у 2022 році, потрібен стаж 29 років, 2023-го для цього знадобиться 30 років, 2024-го – вже 31 рік. Відповідно, зсувається й вік, до якого цей стаж можна накопичити.
Перший підсумок: сьогодні без пенсії ризикують залишитись 2/3 громадян України у віці 60 років.
Найімовірніший вік виходу чоловіків на пенсію – 65 років.
Середня тривалість життя чоловіків в Україні – 66 років.
Другий підсумок: для більшості чоловічого населення нашої країни пенсія поступово стає недосяжною розкішшю.
У СРСР співвідношення пенсії до зарплати було на рівні 60-65 %, у «дореформеній» Україні – 50-55 %, у «післяреформе-ній» – 30 %.
Третій підсумок: для більшості пенсіонерів пенсія – смертельний вирок, розтягнутий у часі.
Загальний висновок: вся суть так званої пенсійної реформи – скоротити кількість пенсіонерів та й взагалі потенційних претендентів на пенсійне забезпечення.
За останні 10 років в Україні пенсіонерів стало майже на 3 мільйони менше, а кожен другий має пенсію – менше 3 тисяч гривень на місяць.
Чи є альтернатива? Так, є.
Цивілізована держава не має права на політику «пенсійного геноциду», її завдання – політика стимулювання зростання робочих місць, які добре оплачуються. Тоді й солідарна система зітхне з полегшенням, а головне -будуть створені фінансові передумови для запуску накопичувального рівня.