БЕЗСОРОМНИЙ ГРАБІЖ УКРАЇНЦІВ ТА ЦИНІЧНА МАНІПУЛЯЦІЯ: навіщо влада ставить жінок на військовий облік

  05.01.2022 21:32   -
Влада

В «Опозиційній платформі – За життя» прокоментували чергову дурницю урядовців. Набув чинності наказ Міністерства оборони, який розширює список професій, після здобуття яких жінок беруть на військовий облік

До цього переліку увійшли сотні спеціальностей та професій з усіх сфер і галузей. Фактично під дію наказу потрапила більшість українських жінок – від бухгалтерів, менеджерів та юристів до комірників, листонош і малярів віком від 18 до 60 років.

«Опозиційна платформа – За життя» з величезною повагою ставиться до українок, які пов’язали своє життя зі Збройними силами та прийняли добровільне рішення служити в армії. Проте примусове переведення всіх жінок до категорії військовозобов’язаних – обурливе.

Корупційні ризики, панічні настрої в суспільстві, мілітаризація країни в період, коли всі країни стверджують про необхідність винятково дипломатичного врегулювання світових проблем, частиною яких стало українське питання, – ось лише короткий перелік внутрішніх та міжнародних проблем, викликаних цим наказом.

За невиконання вимог Міноборони передбачені штрафи: від 850 до 1700 гривень – для жінки, яка ухиляється від військового обліку, і 5100-8500 гривень -для її роботодавця. Та й на роботу тепер без військового квитка жінок усіх цих професій не можна брати.

Влада хоче посилити війська бухгалтерами та юристами? Навряд чи. Ймовірніше, йдеться про те, щоб вкотре пограбувати українських жінок. Офіційно – нараховуючи штрафи. І неофіційно -отримуючи побори за «прискорений» та «правильний» прохід медогляду та вирішення неминучих проблем з документами.
У світлі останніх ініціатив Міноборони по-новому звучать слова секретаря РНБОУ Данилова, який нещодавно представив суспільству «секретний план оборони України» та попередив, що ініціативи української влади стосуватимуться усіх.

Це рішення можна було б назвати анекдотичним, якби воно не було таким образливим і цинічним і не стало б ще одним цвяхом у труну інвестиційної привабливості України. Власне, як і багато інших рішень та кроків непрофесійної, політично незрілої української влади.

По-дитячому наївний задум українських чиновників від «оборони та безпеки» очевидний: роздмухати паперову «обороноспроможність» та статистику про чисельність резервістів, яка є одним з ключових показників при розрахунку індексів військової могутності, зокрема Global Firepower Index (у цьому рейтингу у 2014 році Україна була на 21-му місці, а сьогодні посідає 25-те). Це зроблено для західних господарів нинішньої влади, яким потрібні аргументи, щоб продемонструвати позитивний ефект від «допомоги», яку надають Україні.

Можливо, цими дешевими маніпуляціями українська влада розраховує налякати когось? Цілковита дурість, але в дусі дій нинішньої правлячої «еліти».

І, зрозуміло, ще одним важливим міркуванням є можливість вкотре запустити руку до кишень простих українців.

«Опозиційна платформа – За життя» однією з перших серед політичних сил заявила про марність та безглуздість цього наказу для підвищення обороноздатності України. А ключова причина його появи – те, що влада повністю втратила будь-який зв’язок з реальністю та перестала відчувати хоча б якусь відповідальність за свої рішення перед людьми.

Поділитись:

Попередня стаття: