Артур Мартовицький: «Ми, шахтарі, відстоюватимемо свої права!»
Сьогоднішня влада “проштовхує” підтримку у Верховній Раді законопроекту №3663. Наслідком ухвалення цього документа стане, зокрема, об’єднання адміністративних структур Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Як запевняє влада, це робиться «з метою скорочення адміністративних витрат і поліпшення виконання основних функцій, пов’язаних зі здійсненням страхових виплат».
Про ризики ухвалення такого рішення першими заговорили шахтарі. Вони стурбовані тим, що люди, які отримали виробничі травми, залишаться без гарантованих на сьогодні виплат. Є побоювання, що в результаті ухвалення цього законопроекту шахтарів буде поставлено перед вибором: або пенсія, або регрес. Регрес – це виплати шахтарям відшкодування збитків за втрачене внаслідок травм чи професійних захворювань здоров’я.
У разі голосування народними депутатами за законопроект №3663 за виплати регресу відповідатиме Пенсійний фонд, який і без того має дефіцит понад 200 мільярдів гривень. Як він зможе забезпечити компенсаційну допомогу людям, які потребують підтримки свого здоров’я?
Крім того, зі списку видів соціального страхування зникає і медичне страхування. Шахтарі не виключають, що центральна влада спробує зняти з себе взагалі будь-які обов’язки щодо соцвиплат людям, які отримали травми на виробництві, переклавши їх на роботодавця та на місцеві органи влади, посилаючись на децентралізацію. «Сьогодні Дніпропетровська область отримує таких виплат на загальну суму понад 250 мільйонів гривень на місяць. У Західному Донбасі ми маємо 15 тисяч регресників з інвалідністю. Виплати у Павлограді становлять близько 70 мільйонів, у Тернівці – 46 мільйонів, у Першотравенську – 43 мільйони гривень на місяць. Це ті гроші, які виконують компенсаторну функцію для людини, яка втратила здоров’я на виробництві, – каже депутат Дніпропетровської обласної ради від «ОПЗЖ», Заслужений шахтар України Артур Мартовицький. – Ми, шахтарі, відстоюватимемо свої права!»