Акція «Мільйон квітів для героїв» об’єднує людей, вдячних за Перемогу

  28.04.2021 13:31   -
Влада

В області проходить акція «Мільйон квітів для героїв» -всюди біля пам’ятників і братських могил героїв Великої Вітчизняної війни садять червоні квіти.

Запропонував таким чином висловити свою повагу і вдячність героям Великої Вітчизняної війни за Перемогу голова Дніпропетровської регіональної організації партії «Опозиційна платформа – За життя» Геннадій Гуфман у рамках марафону «Толока Пам’яті 1941-1945».

Перші червоні квіти символічно посадили в Дніпрі біля пам’ятника мирним жителям – жертвам фашизму в парку ім. Гагаріна. На цьому місці в 1941 році були розстріляні І1 тисяч мешканців Дніпропетровська.

«Біля пам’ятника в парку Гагаріна традиційно ми оголошуємо про старт наших проектів, присвячених Великій Вітчизняній війні. Це і старт проекту «Дякуємо за життя», і просвітницької програми «А що твоя дитина знає про історію тієї війни». Саме тут стартував марафон «Толока Пам’яті 1941-1945», і тут висадили перші з мільйона квітів для героїв. Чому тут?Це місце – зв’язок поколінь, адже повз пам’ятник щодня проходять тисячі студентів. Наша молодь має бачити повагу до історії», – каже Геннадій Гуфман.

Акція «Мільйон квітів для героїв» отримала відгук, як і всі пам’ятні проекти Дніпропетровської ОПЗЖ, присвячені Великій Вітчизняній війні.

Аліні Анатоліївні Спєваковій 81 рік. Вона дізналася про марафон «Толока Пам’яті» і прийшла висадити квіти біля пам’ятника в парку Гагаріна.

«Переконана, що покоління, які ростуть після тих страшних подій, зобов’язані підтримувати пам’ять про цю історію. Це наш борг, тому я тут», – зауважує Аліна Анатоліївна.

Геннадій Гуфман:

«Червоні квіти біля пам’ятників Великої Вітчизняної війни – це символ пролитої крові, мужності й ціни Перемоги. Не допустити забуття, не дати переписати історію, а передати її молодому поколінню – завдання нашої команди. В країні намагаються заборонити Прапор Великої Перемоги – червоний прапор, але заборонити червоні квіти неможливо!»

Зачервоніли квіти і біля «Вічного джерела води» – пам’ятника партизанам у Новомосковську. Ця ідея припала до душі місцевим жителям.

«Тепер, проїжджаючи по трасі, всі будуть помічати наш пам’ятник, який стоїть на узбіччі, і наше ставлення до нього, нашу турботу», – каже учасниця марафону «Толока Пам’яті 1941-1945», депутат Новомосковської міськради Оксана Лук’янова.

З’явилися квіти також біля пам’ятника розстріляним мирним жителям і солдатам Червоної Армії у Кам’янському. Їх посадили депутати та активісти ОПЗЖ разом з небайдужими жителями.

За словами Геннадія Гуфмана, марафон «Толока Пам’яті 1941-1945» вже вийшов за формат регіонального, і акція «Мільйон квітів для героїв» також може стати національною.

Анна АЛЄКСЄЄВА

Поділитись:

Попередня стаття: