АБОНЕНТ ПОЗА ЗОНОЮ ДОСЯЖНОСТІ

4 недели ago Zorya Комментарии к записи АБОНЕНТ ПОЗА ЗОНОЮ ДОСЯЖНОСТІ отключены

Кілька п’ятниць поспіль вітчизняні «еліти» і експерти очікують на чергові «сенсації» від Ради національної безпеки та оборони і полум’яних промов Президента за результатами її засідань. Недоброзичливці подейкують, що Києвом уже пошепки ширяться імена поважних людей, які готові «порішати», скажімо, виключення тих чи інших прізвищ чи компаній з переліку обговорюваних на засіданні РНБО…

Воно й не дивно. В Україні з’явився новий каральний орган, який швидко, а, головне, ефектно «наводить порядок».

Тривалий час в ефірах ще не закритих каналів, у соцмережах і в розмовах «інформованих» людей обговорюється стурбованість Офісу Президента відсутністю уваги до чинної влади з боку нової адміністрації Білого дому. Складається враження, буцімто численні помічники і радники вселили Володимиру Зеленському стійку впевненість, що від телефонної розмови з Байденом, яка чомусь ніяк не відбудеться, залежить його рейтинг, любов народу. І взагалі, майбутнє.

Оскільки жаданого дзвінка немає, наша влада як тільки може звертає на себе увагу, намагаючись створити позитивний настрій американцям. Рішення РНБО не тільки суворі й показові, а й дотепні, креативні. Та головне – мають багато на кого наводити жах.

Три національні канали закриті. Список на розкуркулення кандидатів-олігархів озвучено. Зовнішнє управління судовою системою «в роботі». Угоду з китайцями по «Мотор-Січі» скасовано. Хіба не достатньо приводів для «плескання по плечу» хоча б телефоном?

Ба більше. Ми демонструємо, часто залишаючись непоміченими, своє несамовите захоплення категоричністю і сміливістю нового очільника США, який прямо називає нашого головного ворога вбивцею. Ми готові до загострення на сході, а може, не проти й самі «загострити». Якби тільки задзвонив телефон з улюбленого номера!

Новий каральний орган планує притягти до відповідальності всіх причетних до прийняття одинадцять років тому «харківських угод», які подовжили перебування російського флоту в Севастополі. Президент погрожує переглянути законність приватизації протягом усього періоду існування держави…

Щоправда, надто очевидна вибірковість у підходах. Схоже, ще трохи – і Радбез перегляне результати Переяславської ради та засудить винних. Бо там теж, як стверджують історики, все було досить неоднозначно.

Планку рішень, які приймає РНБО, піднято досить високо і знижувати її ризиковано: гучні заяви людям добре «заходять». Тому треба рухатись вперед – назустріч телефонному дзвінку. Головне, самим залишитись у зоні досяжності. Принаймні здорового глузду!

Володимир ПІСОЦЬКИЙ

Поделиться: