6 500 грн для тих, хто втратив роботу через війну

  16.03.2022 14:08   -
Влада

Цього тижня оновлено програму «єПідтримка» у застосунку «Дія», де значна кількість найманих працівників та ФОПів, у яких війна забрала роботу, зможе отримати 6,5 тисячі гривень

У рамках цієї програми кожен найманий працівник та кожен ФОП, у якого війна забрала роботу, зможе отримати 6,5 тис грн.

Передбачається, що програма працюватиме за аналогією з виплатами за вакцинацію – через застосунок «Дія».

Нагадаємо: тижнем раніше Президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що кожен громадянин України, який через війну втратив можливість працювати, отримає 6 500 грн без жодних умов. А уряд урегулював виплату одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам у зв’язку з втратою частини зарплати (доходу), роботи (економічна діяльність) внаслідок бойових дій. На це виділили 21,5 млрд. грн.
На виплату 6500 грн до початку поточного тижня вже надійшло понад 2 мільйони заявок. І, скоріш за все, ця кількість надалі зростатиме.

Області, де доступна послуга: Чернігівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська, Житомирська, Одеська, Волинська, Дніпропетровська, Київська та столиця.

Хто саме може отримати:

• ФОПи всіх груп, які сплатили ЄСВ за 4 квартал 2021 року

• наймані працівники, за яких сплачено ЄСВ за 4 квартал, окрім працівників організацій, які отримують кошти з Держбюджету

• ФОПи, що не перебувають в стані припинення/реорганізації/ліквідації

Кошти можна витрачати без обмежень, а також знімати в банкоматах або перераховувати на інші картки.

Уряд відшкодує комунальні витрати громадам, що безкоштовно приймають переселенців

Держава компенсуватиме комунальні витрати бюджетам громад, які безкоштовно прийматимуть переселенців.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій.

«Компенсацію комунальних витрат можуть отримати громади, які дали безкоштовний притулок переселенцям у будинках та приміщеннях комунальної форми власності (школах, садках)», – зазначається у повідомленні.

Ідеться про витрати, пов’язані з теплопостачанням, водопостачанням, водовід-веденням, газопостачанням, купівлею дров, палетів та вугілля.

Для отримання відшкодування громадам достатньо подати до військової адміністрації заяву, чеки або скани, що підтверджують оплату комунальних послуг, не пізніше третього робочого дня після звітного місяця.

«Військові адміністрації надсилатимуть Мінрегіону відповідні дані щодо громад, а Мін-регіон готуватиме акт уряду про виділення коштів», – повідомляють чиновники.

Відшкодовуватимуться витрати на комунальні послуги, надані з 1 березня 2022 року. Тобто вже на початку квітня громади матимуть змогу подавати свої заявки на відшкодування.

Олег БУТКО

Поділитись:

Наступна стаття: