“Заочні” штрафи від ТЦК: можливі чи ні?
Депутати ВР внесли до Кодексу України певні зміни, які стосуються “заочних” штрафів від територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Відтак, уряд вирішив спростити умови для накладання “заочних” штрафів, які здійснює ТЦК.
Зміни передбачають, що повторний виклик до місцевого територіального центру комплектування та соцпідтримки з відмітками про невручення повістки чи відмову в її отриманні буде підставою для того, щоб скласти відповідну постанову про “заочний” штраф.
Нагадаємо, що Кабмін ухвалив рішення щодо скорочення терміну явки до ТЦК за повісткою з 1 жовтня.
Саме тоді оприлюднено документ, у якому зазначено, що з моменту отримання повістки варто раніше звернутися до місцевого територіального центру комплектування та соціальної підтримки:
- Для мешканців обласних центрів — протягом 7 днів.
- Для решти — не пізніше 10 днів.
Причиною цього є «необхідність оперативного реагування на зміну військової ситуації та забезпечення обороноздатності країни».
Що це означає для військовозобов’язаних на практиці?
- Вищу відповідальність. Кожен військовозобов’язаний повинен бути готовим до того, що виклик до ТЦК може надійти в будь-який момент, і на нього потрібно відреагувати оперативно.
- Необхідність бути готовим. Рекомендується завжди мати при собі необхідні документи (паспорт, військовий квиток тощо), щоб у разі отримання повістки можна було швидко зібратися та прибути за вказаною адресою.
- Посилення контролю. Очікується посилення контролю за виконанням військового обов’язку, і за несвоєчасну явку до ТЦК можуть бути передбачені більш суворі покарання.
Мар’ян БУРЧАК